Tir wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. 8-latka nie żyje

Wojciech Kozicki
17.01.2018  09:41
Tir zabił dziecko na przejściu
Tir zabił dziecko na przejściu Fot: Facebook.com/polnocna.tv

Wracała ze szkoły, a on nie zwolnił.

16 stycznia ok. godziny 13:15 w Trąbkach Wielkich na Pomorzu doszło do tragedii. 36-letnia kobieta wraz z córką przechodziła przez pasy. Jak podaje gazeta.pl, wracała z nią ze szkoły. Chociaż nadjeżdżająca ciężarówka miała czerwone światło, to wjechała na przejście dla pieszych.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim Marzena Szwed-Sobańska powiedziała, że kobieta została odrzucona na bok i nic poważnego jej się nie stało. 8-latka nie miała tyle szczęścia. Zginęła na miejscu mimo prób reanimacji.

Trąbki Wielkie wypadek
Trąbki Wielkie wypadek Fot: Google Maps

Przyczyna wypadku

35-letni kierowca prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zatrzymano go i zbadano alkomatem. Okazało się, że był trzeźwy. Najwcześniej w środę zostanie przesłuchany, a funkcjonariusze zabezpieczyli ciężarówkę.

Zatrzymany prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Polnocna.tv informuje na Facebooku, że na ulicy było ślisko. Padał również śnieg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed trudnymi warunkami jazdy.

Zagłosuj

Jak powinien zostać ukarany kierowca ciężarówki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze