To koniec Polskiego Busa. Zastąpi go niemiecki przewoźnik

Karol Decka
18.12.2017  14:34
To koniec Polskiego Busa. Zastąpi go niemiecki przewoźnik
To koniec Polskiego Busa. Zastąpi go niemiecki przewoźnik Fot: East News

Czerwone autokary z bocianem znikną z dróg.

Od jakiegoś czasu w mediach mówiono o planowanym zamknięciu Polskiego Busa, co dla wielu osób wydawało się być nieprawdopodobne. W poniedziałek 18 grudnia oficjalnie poinformowano, że marka znika z naszego kraju. Zastąpi ją niemiecki FlixBus.

Souter Holdings Poland formalnie pozostanie w Polsce, ale będzie podwykonawcą zagranicznego przewoźnika. Jak podaje serwis businessinsider.com.pl, stopniowo do połowy 2018 roku wszystkie czerwone autokary zyskają nowe logo i zielony kolor, aby przypominać resztę pojazdów z floty FlixBusa. Każdy z nich wyposażony zostanie w nadajnik GPS, urządzenie do elektronicznej odprawy oraz nawigację dla kierowców.

Rozszerzenie tej współpracy to kolejny krok, który umożliwi polskim pasażerom dostęp do całej europejskiej siatki połączeń FlixBus. Łącząc nasz standard usługi innowacyjne rozwiązania technologiczne z doświadczeniem firmy PolskiBus.com zdobytym na polskim rynku, liczymy na zainteresowanie nowej grupy klientów zielonymi autobusami FlixBus – powiedział Michał Leman, dyrektor firmy FlixBus w Polsce (wirtualnemedia.pl).

FlixBus
FlixBus Fot: Agencja Gazeta / Franciszek Mazur

Większy komfort

Zapowiedziano, że zwiększy się również jakość oferowanych usług. Pasażerowie będą mieć więcej miejsca na nogi, ponieważ z autokarów Polskiego Busa zniknie sześć foteli. Sporym udogodnieniem jest fakt, że Wi-Fi w busie dostępne będzie za darmo na terenie całej Europy.

W systemie sprzedaży mają zajść zmiany, które pozwolą na swobodne składanie rezerwacji zarówno w Polsce, jak i w reszcie Europy. Wszystkie zakupione do tej pory bilety nie tracą swojej ważności i będą akceptowane na pokładzie odświeżonych autokarów. Ceny wciąż mają zaczynać się od złotówki, a rezygnacja z biletu będzie możliwa do 15 minut przez rozpoczęciem podróży.

Niestety, ze zmianami wiążą się również zwolnienia. Ponieważ marka przestanie istnieć, zlikwidowane zostaną takie działy jak: obsługa klienta, marketing, komunikacja z mediami. Kierowcy mają zachować swoją pracę.

Zagłosuj

Czy udało Ci się skorzystać z usług Polskiego Busa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze