Tragiczny finał świątecznej imprezy. Balkon zawalił się pod pozującymi do selfie

Magdalena Kulej
18.12.2017  10:42
Tragiczny finał świątecznej imprezy. Balkon zawalił się pod pozującymi do selfie
Tragiczny finał świątecznej imprezy. Balkon zawalił się pod pozującymi do selfie Fot: Grupowe selfie ze spotkania w 2016 roku / Facebook.com / The Australian Women's Weekly

Na balkonie bawiło się 30 osób.

Grupowe zdjęcie doprowadziło do tragedii w jednym z domów w Melbourne w Australii, gdy w sobotę wieczorem pod grupą przyjaciół zawalił się balkon.

Jak podaje australijski portal couriermail.com.au, grupa około 30 osób zebrała się na balkonie domu w Doncaster East na przedmieściach Melbourne, by zrobić sobie świąteczne selfie.

Balustrada balkonu pozostała nienaruszona, ale drewniana podłoga zawaliła się pod ciężarem grupy. Na miejscu zginęła 59-letnia kobieta, a 37-latka zmarła w szpitalu w niedziele rano. 17 osób z licznymi obrażeniami trafiło do szpitala.

„To był głośny, ostry huk. Nic podobnego wcześniej nie słyszałem. Potem dotarły do mnie przeraźliwe krzyki – powiedział jeden z sąsiadów. (theage.com.au) 

Dodał, że natychmiast wyjrzał na zewnątrz i zobaczył pozostałych sąsiadów, którzy spieszyli na pomoc z kocami i krzesłami.  

Świąteczna impreza mogła zakończyć się jeszcze większą tragedią, gdyby nie zdecydowana reakcja jednego z imprezowiczów. Leisa Willson, która w towarzystwie tej samej grupy robiła na balkonie selfie zaledwie rok temu, powiedziała, że w momencie zawalenia się balkonu w stronę poszkodowanych gości zaczęła przesuwać się lodówka.

Mój mąż po prostu wszedł w pewnym sensie w tryb przetrwania, złapał lodówkę i zatrzymał ją na balkonie. Na dole było jakieś 20 osób, lodówka by ich zmiażdżyła – powiedziała Leisa. (news.com.au)

Dziękuję za wszystkie wiadomości i wsparcie. Jestem zmęczony, obolały i wstrząśnięty – podzielił się w sieci jeden z uczestników imprezy. (Facebook.com / Jade Moana)

W imprezie brali udział przyjaciele i konsultanci sprzedaży z firmy Tupperware w wieku od 20 do 69 lat. Policja wciąż bada sprawę.  

Zobacz zdjęcia z miejsca tragicznego zdarzenia:

Przeczytaj więcej
Komentarze