Tragiczny powrót z 18-stki. W tajemniczym wypadku zginęło dwóch nastolatków

Magdalena Kulej
30.01.2018  09:49
Wypadek w Czerwionce.
Wypadek w Czerwionce. Fot: youtube.com / nowinyTV

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu Dawida Drygały, który też mógł podróżować samochodem.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w Czerwionce-Leszczynach w województwie śląskim. Kilka minut po godzinie 3.00 kierujący chevroletem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo i latarnię.

Ze wstępnych ustaleń policji wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosły 2 osoby w wieku 17 i 18 lat. Młodzi wracali z 18-tych urodzin kolegi.

Portal nowiny.pl informuje, że samochodem mogły podróżować jeszcze 2 inne osoby. Świadczą o tym m.in. ślady krwi na zewnątrz samochodu i telefon komórkowy znaleziony w pobliżu.

Strażacy byli zdziwieni rozmieszczeniem osób w samochodzie. Okoliczności tego wypadku są bardzo niejasne -  powiedział w rozmowie z reporterem TVN24 Bogusław Łabędzki, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

Jeden z nastolatków leżał z tyłu, drugi znajdował się na siedzeniu kierowcy i miał nogi spuszczone przez otwarte drzwi. Zaznacza się jednak, że z powodu odniesionych obrażeń nie mógł się poruszać.

Poszukiwany nastolatek

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że okoliczny monitoring uchwycił moment ucieczki z miejsca zdarzenia 2 osób. Kamera miała też sfilmować przekładanie jednej z ofiar na miejsce kierowcy.

W poniedziałek po południu policja potwierdziła, że w samochodzie przebywała jeszcze co najmniej jedna osoba. Aktualnie trwają poszukiwania Dawida Drygały, który miał być trzecim uczestnikiem wypadku. Rybnicka policja prosi o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny pod numerem (32) 429 52 55

Dawid Drygała
Dawid Drygała Fot: Komenda Miejska Policji w Rybniku
Przeczytaj więcej
Komentarze