Tramwaj wjechał w kamienicę. Groźny wypadek w centrum miasta

Magdalena Kulej
04.01.2018  13:07
Tramwaj wjechał w sklep
Tramwaj wjechał w sklep Fot: Facebook.com / Spotted: MPK Poznań

Trzeba przygotować się na utrudnienia.

Ok. godziny 11.15 w czwartek w jedną z poznańskich kamienic wjechał rozpędzony tramwaj. Jak donosi poznan.wyborcza.pl, pojazd linii nr 23 zjechał z torów i wbił się w witrynę jednego ze sklepów przy al. Marcinkowskiego. Po drodze uderzył w latarnię i zaparkowany na chodniku samochód marki Volkswagen.

Ze wstępnych informacji policji wynika, że nikt poza motorniczym nie został poszkodowany. 3 pasażerów, którzy znajdowali się w tramwaju w chwili wykolejenia, z drobnymi obrażeniami zdołali wyjść z niego jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. 

W wyniku zdarzenia w tramwaju pękła szyba. Motorniczy ma poranione ręce - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań. (gloswielkopolski.pl)

Według świadków, pomimo braku ofiar, zdarzenie wyglądało bardzo groźnie

W pewnym momencie zobaczyłam, jak lecą na nas tramwaj i samochód. Motorniczy był w kompletnym szoku. Ale wyszedł z tramwaju o własnych siłach. Ze sklepu wyciągnęli mnie strażacy. Wybili szybę - opowiedziała reporterowi Gazety Wyborczej pracownica sklepu Kartell. T o w jego witrynę wjechał tramwaj. (poznan.wyborcza.pl)

Do czasu usunięcia skutków wypadku, część tramwajów będzie kursować objazdem, a Poznaniacy muszą przygotować się na utrudnienia.

Na czas usuwania zatoru tramwaje linii 23 będą kursować do pętli Zawady, "szesnastki" pojadą objazdem przez rondo Śródka a "piątki" przez rondo Rataje. Na miejsce jadą nasze służby - poinformowano na Facebooku. (Facebook.com / @mpkpoznan)

Jak podaje portal poznan.eska.pl, na miejscu zdarzenia pracuje osiem zastępów straży pożarnej. Potwierdzono już, że motorniczy był trzeźwy i posiadał wszelkie uprawnienia. Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja. 

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Przeczytaj więcej
Komentarze