Transseksualna modelka w hołdzie założycielowi "Playboya". Pozuje topless na okładce

Magdalena Kulej
11.01.2018  10:12
Transseksualna modelka w hołdzie założycielowi "Playboya"
Transseksualna modelka w hołdzie założycielowi "Playboya" Fot: Instagram.com / @giuliana_farfalla

21-latka jest dumna z efektów sesji zdjęciowej.

Po raz pierwszy w historii niemieckiej edycji magazynu „Playboy” na okładce pojawiła się transpłciowa modelka. Według redaktora naczelnego, Floriana Boitina, sesja ma być hołdem dla wartości wyznawanych przez założyciela „Playboya”, Hugh Hefnera, który sprzeciwiał się jakiejkolwiek formie wykluczenia.

Jak podaje independent.co.uk, za przełamanie tabu odpowiedzialna jest 21-letnia Giuliana Farfalla z Bryzgowii w południowo-zachodnich Niemczech, która na zmianę płci zdecydowała się w wieku 16 lat. Farfalla znana jest już niemieckiej publiczności m.in. z udziału w prowadzonym przez Heidi Klum programie „Germany's Next Top Model”.

Giuliana-1
Giuliana-1 Fot: Instagram.com / @giuliana_farfalla

Kobieta mówi otwarcie, że jej marzeniem nie jest budowanie sławy jako modelka transpłciowa. Farfalla aspiruje do bycia odnoszącą sukcesy kobietą.

Jej ostatnie osiągnięcie zostało już dobrze przyjęte w serwisach społecznościowych. Zdjęcie okładki magazynu dla panów, którą zaprezentowała z dumą w środę, polubiło na jej Instagramie ponad 10 tys. osób.

Moi drodzy, pojawię się na najnowszej okładce "Playboya". Jestem bardzo dumna z efektów i mam nadzieję, że okładka podoba wam się tak bardzo, jak mnie - napisała w sieci. (Instagram.com / @giuliana_farfalla)

Nie jest to pierwszy przypadek w 65-letniej historii magazynu. W wydaniu, które trafiło do sprzedaży 11 stycznia, modelka podąża ścieżką wyznaczoną wcześniej przez inną transpłciową modelkę. Pochodząca z Francji Ines Rau zaprezentowała się na okładce erotycznego magazynu w listopadzie 2017 roku

Zobacz zdjęcia Giuliany:

Przeczytaj więcej
Komentarze