Turyści spacerują po oceanie. Atlantyk ukryty pod powierzchnią lodu

Magdalena Kulej
10.01.2018  15:05
tlantyk ukryty pod powierzchnią lodu.
tlantyk ukryty pod powierzchnią lodu. Fot: Youtube.com / Ryan Canty

Chodzenie po wodzie nigdy nie było tak proste.

Plaże półwyspu Cape Cod to latem jedna z ulubionych destynacji turystów stanu Massachusetts, którzy pragną  zanurzyć się w Oceanie Atlantyckim. Zimą nie mają już takiej możliwości, co nie oznacza, że rozrywki w tym rejonie zabrakło.

Jak podaje forbes.com, tzw. „cyklon bombowy” nawiedzający Stany Zjednoczone doprowadził do niezwykłego zjawiska zaobserwowanego właśnie na północno-wschodnim wybrzeżu. Turyści spędzają tam popołudnia spacerując po oceanie, którego wody kompletnie zamarzły i pokryły się białym puchem.

Gruba warstwa lodu znana jest mieszkańcom wybrzeży Alaski, ale w North Falmouth to zjawisko co najmniej rzadkie. Przechadzkę po powierzchni wody zarejestrował Ryan Canty, który razem z rodziną wypoczywał w niedzielę na plaży Old Silver Beach.

Babcia mężczyzny, która od lat mieszka w tym rejonie, twierdzi, że w ciągu ostatnich 80 lat tylko 3 razy widziała ocean w takim stanie.

Nie, koleś, to na pewno kadr z filmu „Interstellar” – komentuje Nick. (Youtube.com / Ryan Canty)

To wygląda jak zwyczajny dzień w Kanadzie – śmieje się internautka o nicku @lowkey savage. (Youtube.com / Ryan Canty)

Tym razem Elsa pojechała po bandzie - dodaje David. (Youtube.com / Ryan Canty)

Film udostępniony przez Ryana obejrzano już ponad 2,5 mln razy. Internauci nie dowierzają własnym oczom, ale w szoku był też sam autor nagrania, który powtarzał zdumiony: "To wygląda jak Antarktyda". 

Zobacz niesamowite ujęcia zamarzniętego Atlantyku z drona:

Przeczytaj więcej
Komentarze