Twierdziła, że słyszy głos Boga. W jej głowie znaleziono TO

Wojciech Kozicki
28.12.2017  14:26
Guz mózgu u kobiety
Guz mózgu u kobiety Fot: Youtube.com/News Press

Lekarze zamierzają wykorzystać jej przypadek.

Pewna kobieta zgłosiła się do szwajcarskiego University of Bern. Była przekonana, że przemawiał do niej Bóg. Stała się także bardzo religijna. Okazało się jednak, że wcale nie były to objawienia.

Jak informuje metro.co.uk, lekarze początkowo sądzili, że jest chora psychicznie. Wykonali dokładne badania i odkryli źródło głosu Stwórcy. Po zastosowaniu obrazowania metodą rezonansu magnetycznego okazało się, że kobieta ma guza mózgu.

Guz jest umiejscowiony w rejonie, który odpowiada m.in. za odbieranie i rozumienie mowy. To dlatego wydawało jej się, że ktoś do niej mówił – powiedział profesor neuropsychiatrii Sebastian Walther (metro.co.uk).

Nowotwór rósł powoli w części międzymózgowia nazywanej wzgórzem. W końcu zaczął powodować objawy do złudzenia przypominające schizofrenię. Kobieta nie tylko słyszała Boga, ale miała również halucynacje.

Pomoże im w badaniach

Chora zostanie przebadana przez naukowców, którzy na co dzień zajmują się leczeniem schizofrenii. Twierdzą, że ten przypadek pozwoli im lepiej zrozumieć chorobę z którą walczą od lat i pomoże wielu pacjentom.

Nie podano danych chorej do wiadomości publicznej. Lekarze nie informują również mediów o jej aktualnym stanie zdrowia.

Myślała, że mówił do niej Bóg, a był to guz mózgu:

Przeczytaj więcej
Komentarze