Uber wprowadzi kasy fiskalne jak w taksówkach. W ten sposób uniknie kary

Karol Decka
19.12.2017  09:53
Uber wprowadzi kasy fiskalne jak w taksówkach. W ten sposób uniknie kary
Uber wprowadzi kasy fiskalne jak w taksówkach. W ten sposób uniknie kary Fot: East News

Pojawi się także możliwość płatności gotówką.

Takiego ruchu ze strony Ubera nikt się nie spodziewał. Wkrótce usługa będzie nieco bardziej przypominać tradycyjne taksówki. Wszystko za sprawą kas fiskalnych, które w najbliższym czasie pojawią się w wielu samochodach. Firma tłumaczy to ułatwieniem dla pasażerów.

Jak podaje portal wyborcza.pl, klienci będą mogli zapłacić za przejazd gotówką, zupełnie jak w klasycznych taksówkach. Do tej pory za usługę płacono wyłącznie kartą „przypinaną” do konta w serwisie. Użytkownik podawał dane podczas rejestracji, a następnie Uber automatycznie ściągał należność po ukończonym kursie. Teraz ma pojawić się opcja dla osób, które nie korzystają z płatności elektronicznych.

Problemy z fiskusem

Niestety, liczne ułatwienia związane z przejazdami nie zawsze są zgodne z prawem. Można przypuszczać, że decyzja o montażu kas fiskalnych wiąże się z chęcią uniknięcia kar i mandatów. Przedstawiciele Ubera zaprzeczają i jako argument podają fakt, że podobne rozwiązanie zastosowano m.in. we Czechach, Francji i Wielkiej Brytanii. Celem firmy jest umożliwienie płatności za pomocą gotówki.

Serwis dobreprogramy.pl podaje, że na początku zmiany zostaną wprowadzone u części kierowców w Warszawie. Osoby oferujące przejazdy otrzymają odpowiednie dofinansowanie, które pozwoli na zakup wymaganego sprzętu.

Dzięki planowanym zmianom, forma działalności Ubera będzie zbliżona do usług oferowanych przez korporacje taksówkarskie. Zmniejszenie liczby mandatów sprawi, że firma przyciągnie do siebie nowych kierowców, którzy do tej pory niechętnie stawali w szeregach przewoźnika.

Zagłosuj

Z jakich usług korzystasz najczęściej?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze