Uderzał głową w radiowóz i rzucił się na policjanta. Agresywny kierowca BMW stanie przed sądem

Magdalena Kulej
28.12.2017  13:06
Uderzał głową w radiowóz i rzucił się na policjanta
Uderzał głową w radiowóz i rzucił się na policjanta Fot: Piotr Jedzura/REPORTER

Świąteczna gorączka przyprawiła go o ból głowy.

Przedświąteczny ferwor dał się porządnie we znaki młodemu kierowcy BMW z Kalnikowa w powiecie przemyskim. Jak podaje portal nowiny24.pl, mężczyzna zaparkował samochód w Wigilię tuż przed godziną 17.00 pod jednym ze sklepów. Zamiast jednak iść na zakupy, zaczął się awanturować i uszkodził drzwi wejściowe do sklepu.

Według relacji świadków jego agresywne zachowanie i nieudane próby utrzymania równowagi mogły być podyktowane wcześniejszym spożyciem napojów wysokoprocentowych. 24-latek odmówił jednak badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Odebrano mu więc kluczyki i zabrano na badanie krwi do szpitala w Przemyślu.  

Awanturnik w radiowozie

Przejażdżka policyjnym samochodem musiała skończyć się poważnym bólem głowy, bo nerwowy kierowca BMW przez całą drogę kopał i uderzał głową w radiowóz.

W trakcie pobierania krwi mężczyzna szarpiąc się i wyrywając, kopnął w głowę policjanta, przez cały czas mu ubliżając i grożąc - relacjonuje sierż. szt. Fac. (nowiny24.pl)

Ostatecznie udało się doprowadzić badanie do końca i potwierdzić wszelkie podejrzenia. Kierowca miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

24-latkowi przedstawiono m.in. zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości, wywierania wpływu na czynności funkcjonariusza, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Mężczyzna odpowie też za uszkodzenie radiowozu i opla vectry, którego według świadków uszkodził przed sklepem.  

Rage
Przeczytaj więcej
Komentarze