Urodziła i zostawiła dziecko na lotnisku. Tak chciała znaleźć mu dom

Magdalena Kulej
08.02.2018  17:03
Matka zostawiła noworodka na lotnisku
Matka zostawiła noworodka na lotnisku Fot: youtube.com / Washington Post

Przy noworodku znaleziono wstrząsający list z wyznaniem.

Na lotniskach bardzo często dochodzi do dziwnych zdarzeń, ale to ostatnie poruszyło internautów z całego świata. Trudno jest im uwierzyć w to, co pokazuje zamieszczone w sieci nagranie i towarzysząca mu historia.

Jak podaje washingtonpost.com, 14 stycznia na lotnisko w Tucson w Stanach Zjednoczonych dotarła kobieta, która według świadków była wówczas ciężarna. Kobieta miała urodzić dziecko w łazience, ale wyjść z niej już samotnie.

Policja dotarła do pracownicy ochrony, Juany Quintany, która spotkała kobietę. Quintanę zaniepokoiło nagie dziecko w jej ramionach i kałuża krwi na łazienkowej posadzce. Zapytała więc, czy może jakoś pomóc, ale matka odmówiła. Miała też wytłumaczyć, że dziecko ma 3 miesiące, po czym w pośpiechu wyszła z toalety. Według relacji ochroniarz, w koszu na śmieci znalazła później zakrwawione ubrania przykryte papierowymi ręcznikami

lotnisko-1
lotnisko-1 Fot: Tucson Airport Authority Police

Szokujący list

Około godziny 21.00 pracownik wypożyczalni samochodów znalazł na łazienkowym przewijaku noworodka z przeciętą pępowiną. Przy chłopcu pozostawiono list.

Proszę, pomóż mi. Moja mama nie wiedziała, że jest w ciąży. Nie jest w stanie się mną zająć. Proszę, zabierz mnie do władz, żeby znaleźli dla mnie dobry dom – napisano w imieniu chłopczyka. (twitter.com / @PriscillaCasper)

Chcę tylko tego, co dla niego najlepsze, a to nie jestem ja. Proszę. Przepraszam – zakończono list prawdopodobnie napisany przez matkę chłopca. (twitter.com / @PriscillaCasper)

List
List Fot: twitter.com / @PriscillaCasper

Według ustaleń policji kobieta miała między 20 a 35 lat. Jest poszukiwana, choć władze poinformowały, że ich środki już się wyczerpały.

W rzeczywistości kobieta jest chroniona prawem. Przepisy mówią, że karze nie podlegają matki, które pozostawią noworodka w rękach władz. Te potwierdziły, że dziecko jest całe i zdrowie i znajduje się pod opieką odpowiednich służb. 

Zobacz nagranie z monitoringu, na którym widać matkę z dzieckiem w ramionach:

Zagłosuj

Czy matka chłopca postąpiła słusznie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze