W Rosji temperatura spadła do -60 stopni Celsjusza. Oni wzięli kąpiel

Mateusz Patyk
15.01.2018  12:32
Gorące źródła w Rosji
Gorące źródła w Rosji Fot: Youtube.com/Anna Liesowska

Ludzie umierają tam z zimna.

W  Jakucji panują rekordowe mrozy. Specjalny termometr pokazał 60 stopni Celsjusza poniżej zera i... zamarzł. Życie toczy się tam jednak normalnie.

Serwis siberiantimes.com podaje, że w Jakucku z powodzeniem funkcjonuje targ rybny na świeżym powietrzu. W sieci można zobaczyć film, na którym widać, że ziąb nie przeszkadza nawet w jeżdżeniu rowerem.

rower syberia

Chińscy turyści nie dowierzają, że może być aż tak zimno. Szczególnie fascynuje ich wioska Ojmiakon nad Indygirką, którą nazywa się biegunem zimna. Odnotowano tam najniższą temperaturę w historii -71,2 stopnia Celsjusza.

Nazwa Ojmiakon oznacza „niezamarzającą wodę”. Region słynie z gorących źródeł, które pozwoliły na założenie wsi.

oczy mróz

Kąpiel na mrozie

Pewna grupa Chińczyków odważyła się na niezwykły wyczyn. Rozebrali się do bielizny i wzięli kąpiel na zewnątrz.  W sieci pojawiło się wideo na którym widać jak taplają się w płytkiej wodzie.

Ta woda nie zamarza nawet przy ogromnych mrozach. My, okoliczni mieszkańcy, nie wychodzimy z domu w taki ziąb, a oni poszli się wykąpać – mówi mieszkaniec Ojmiakonu (siberiantimes.com).

Przy tak ekstremalnie niskich temperaturach nie trudno o tragedię. Hodowcy koni wybrali się nad rzekę, by doglądać zwierząt. Zepsuł im się jednak samochód i musieli wracać o własnych siłach. Jeden z nich doznał urazu i konieczne było niesienie go na plecach. Nie byli odpowiednio ubrani i dwóch zamarzło na śmierć.

Chińczycy wykąpali się przy rekordowym mrozie:

Zagłosuj

Czy wykąpałbyś się w Rosji na mrozie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze