Wierzą, że Ziemia jest pusta w środku. Świeci tam „miniaturowe Słońce”

Wojciech Kozicki
02.01.2018  15:34
Teoria o wydrążonej Ziemi
Teoria o wydrążonej Ziemi Fot: Instagram.com/@dn4gue

Wewnątrz mają mieszkać naziści, wikingowie i plemiona z Izraela.

Teoria o płaskiej Ziemi nie budzi już tak wielkich emocji. Okazuje się, że może ona skrywać znacznie bardziej intrygujący sekret. Niektórzy wierzą, że jest wydrążona w środku. W jej wnętrzu istnieje cywilizacja super ludzi.

Jak informuje odditycentral.com, ta teoria była już rozpowszechniana w 17. wieku. Odświeżył ją Rodney Cluff, który jest autorem książki „World Top Secret: Our Earth IS Hollow”. Jego zdaniem pod Ziemią żyją naziści, którzy przetrwali wojnę, wikingowie z Grenlandii i izraelskie plemiona. Mieszkają w samym epicentrum planety.

Coraz więcej ludzi wierzy, że planeta jest pusta w środku. Każdego dnia dostaję wiadomości od osób, które chcą wiedzieć więcej na ten temat – napisał Cluff (odditycentral.com).

Podziemna cywilizacja ma oko na to co dzieje się na powierzchni. Przez otwory na biegunach wysyła urządzenia szpiegujące, które mylone są z UFO. Ich celem jest także zapobiegnięcie wojnie nuklearnej.

Schemat wydrążonej Ziemi
Schemat wydrążonej Ziemi Fot: Twitter.com/@BharatKiJanata

Wyprawa do wnętrza

Cluff chciał zorganizować wyprawę do podziemnego królestwa. Planował wypłynięcie z Rosji na lodołamaczu i dotarcie na biegun. Musiał jednak porzucić pomysł z powodu zbyt małych funduszy.

Edmund Halley, na którego część nazwano słynną kometę, również wierzył w zamieszkałe wnętrze planety. W 1692 roku oznajmił, że dzieli się ono na kilka skorup obracających się wokół centralnego rdzenia. Pomiędzy nimi wytworzyła się atmosfera, która umożliwia życie.

W 1818 roku John Cleves Symmes, Jr. Zbudował model wydrążonej Ziemi. Jego zdaniem we wnętrzu skrywa gigantyczną grotę. Ma w niej świecić nawet miniaturowe Słońce.

Powszechnie uważa się, że planeta składa się z litych warstw skalnych, a w środku ma płynne jądro ze stopów niklu i żelaza. Obraca się ono szybciej niż płaszcz globu. Obecna technologia nie pozwala na dotarcie do jego epicentrum. Szacuje się, że temperatura może tam wynosić 4000-7000 K. 

Dowody na to, że Ziemia jest pusta w środku:

Przeczytaj więcej
Komentarze