Wsparła WOŚP, potem ukradła puszkę. Policja: „wstyd jak cholera”

Magdalena Kulej
17.01.2018  12:13
Młoda kobieta ukradła puszkę WOŚP.
Młoda kobieta ukradła puszkę WOŚP. Fot: Policja Łódzka / lodzka.policja.gov.pl

Pomogła dzieciom, a później je okradła.

Łódzka policja poszukuje młodej kobiety, która w niedzielę, 14 stycznia, ukradła puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak podaje tvn24.pl, do kradzieży doszło ok. godziny 13:30 w sklepie przy ul św. Franciszka z Asyżu.

Brunetka w wieku ok. 20-25 lat weszła do sklepu z przyklejonym na kurtce charakterystycznym serduszkiem. Jest jasne, że wcześniej sama pomogła dzieciom i dorzuciła się do zbiórki.

Niestety okazja czyni złodzieja. Kobieta skorzystała z chwilowej nieobecności pracowników, podeszła do lady, zabrała stojącą przy kasie puszkę i wyszła.

Po zachowaniu widać, że ta osoba raczej nie kradnie na co dzień. Nie miała raczej świadomości, że jest nagrywana - powiedzieli policjanci zajmujący się sprawą. (tvn24.pl)

Kradzież zakwalifikowano jako przestępstwo, bo puszka stała w sklepie od dłuższego czasu. W takim wypadku kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Myślę, że sama prezentacja wizerunku będzie dla tej kobiety dotkliwą karą. To przecież wstyd jak cholera. Coś nieakceptowalnego w społeczeństwie - powiedział anonimowy funkcjonariusz. (tvn24.pl)

Policja opublikowała zdjęcia z monitoringu i prosi o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają złodziejkę.

Sprawdź, czy rozpoznajesz złodziejkę puszki WOŚP:

Przeczytaj więcej
Komentarze