Wyłowili z oceanu potwornego rekina. Wygląda jak Obcy

Wojciech Kozicki
15.01.2018  10:15
Potworny rekin
Potworny rekin Fot: Facebook.com/The Art of War Quotes with Animals

Ryba rodem z horroru.

Aby spotkać istoty przypominające przerażających kosmitów wcale nie trzeba eksplorować najdalszych zakątków wszechświata. Wystarczy zanurzyć się w oceanicznych głębinach. Przekonali się o tym badacze z Tajwanu.

To miało być zwykłe badanie lokalnych ryb. W sieci znalazły się jednak cylindryczne monstra przypominające Xenomorphy z serii filmów „Obcy”.  Miały szczęki jak z horroru, wysunięte do przodu i pełne zabójczych kłów. Niebieskie ślepia niejednej osobie zmroziłoby krew w żyłach.

Rekin oświecony

Jak informuje nationalgeographic.com, morskie bestie okazały się bardzo rzadkim gatunkiem rekina (viper dogfish shark). Po raz pierwszy świat usłyszał o nich w 1986 roku, a dokładniejsze badania przeprowadzono ponad 20 lat później, lecz wciąż niewiele o nich wiadomo. Żyją kilkaset metrów pod powierzchnią i dorastają do ok. 50 centymetrów.

Potworne rekiny schwytane na wschodnim wybrzeżu Tajwanu - napisał Steven Yang na swoim Facebooku.

Ten gatunek posiada na ciele specjalny rodzaj komórek. Są one w stanie wytwarzać światło. Pomaga im polować i rozmnażać się w mrocznych głębinach.

Gdyby ktoś chciał ich poszukać, powinien zanurkować w wodach w pobliżu Hawajów, Japonii lub Tajwanu. Najłatwiej spotkać je w nocy. Wtedy chętniej zbliżają się do powierzchni.

Przeczytaj więcej
Komentarze