Zabójcze wyzwanie internetowe. Ta zabawa kończy się w szpitalu

Magdalena Kulej
15.01.2018  11:39
Tide Pods Challeng
Tide Pods Challeng Fot: Youtube.com / CBSDFW

Nie róbcie tego w domu.

Internetowe wyzwania za każdym razem błyskawicznie się rozprzestrzeniają, ale nie zawsze okazują się mądre czy bezpieczne. Lekkomyślność tego najnowszego jest naprawdę ogromna.

Jak podaje telegraph.co.uk, amerykańska młodzież prześciga się w podejmowaniu alarmującego wyzwania zainspirowanego żartami o smakowitym wyglądzie kapsułek do prania. Niestety wiele osób postanowiło przetestować ich smak na własnej skórze.

"Tide Pods Challenge" („wyzwanie kapsułek do prania”) błyskawicznie obiegło media społecznościowe, a zainteresowaniem cieszy się głównie wśród nastolatków. Młodzi kpią z ostrzeżeń producentów środków czyszczących i przygotowują „potrawy”, których głównym składnikiem są kolorowe kapsułki.

Choć zadanie polega na włożeniu detergentu do ust bez połknięcia zawartości, liczba zatrutych osób w ostatnich dniach drastycznie wzrosła. Producenci środków piorących stanowczo zaznaczają, że ich produkty przeznaczone są wyłącznie do jednego celu. O wsparcie poproszono Roba Gronkowskiego, amerykańskiego futbolistę polskiego pochodzenia.

Co powinno się robić z kapsułkami? Pranie. Nic innego. Jedzenie kapsułek to naprawdę zły pomysł – napisano na Twitterze detergentów Tide. (Twitter.com / @Tide)

Nie, nie, nie. Co z wami, do cholery? Stosujcie kapsułki do prania, nie do jedzenia - mówi w opublikowanym nagraniu Rob Gronkowski. (Twitter.com / @Tide)

Jak to jest, że mamy rok 2018, a my musimy ostrzegać ludzi, by nie spożywali środków do prania? Dobrze, a więc… Dzieciaki, nie jedzcie detergentów. Poza tym, nie palcie mety – ostrzega na Twitterze policja z Lawrence w stanie Indiana. (Twitter.com / @LawrenceKS_PD)

Okazuje się, że publikowanie tego typu ostrzeżeń jest konieczne. Bezmyślna zabawa może skończyć się tragicznie, bo duża część osób ostatecznie połyka detergent, a to grozi nawet śmiercią. Do początku 2017 roku odnotowano aż 8 przypadków śmiertelnych w wyniku połknięcia kapsułki.

Przeczytaj więcej
Komentarze