Zatrzymała w sklepie złodzieja. To ona może pójść siedzieć

Wojciech Kozicki
21.12.2017  13:23
Kobieta i ręce w kajdankach
Kobieta i ręce w kajdankach Fot: East News

Policja odmówiła pomocy, więc sprzedawczyni sama się nim zajęła.

Niektórzy nie czekają na interwencję funkcjonariuszy i sami wymierzają sprawiedliwość. Ekspedientka ze sklepu w jednej z podwrocławskich miejscowości zauważyła, że pewien mężczyzna od tygodnia kradł z niego niewielkie przedmioty. W końcu miarka się przebrała i któregoś dnia nie pozwoliła mu się wymknąć.

Akurat wszedł do sklepu, akurat była koleżanka, raz jej się wydawało, że obsługiwała, że coś ukradł, sprawdziliśmy na kamerach, no coś ukradł, drugi raz też, trzeci raz wiedziałam już kto to jest, zamknęłam się z nim w sklepie, zadzwoniłam na 112 – powiedziała dzielna ekspedientka (radiowroclaw.pl).

Najpierw zadzwoniła pod numer alarmowy. Dowiedziała, się że policja nie przyjedzie. Nie było wolnego radiowozu, a taka kradzież to i tak niska szkodliwość czynu. Kobieta wzięła więc sprawy w swoje ręce.

Zamknęła się z przestępcą w sklepie. Okazało się jednak, że zrobiła to nielegalnie i ograniczyła jego wolność.

stupid man reaction

Ze sklepu do więzienia

Serwis radiowroclaw.pl skonsultował sprawę z prawnikami. Okazuje się, że w tej kwestii prawo może podlegać różnym interpretacjom. Jeśli bandyta nie był znany organom ścigania, nie ukrywał się i nie stanowił zagrożenia, kobieta nie miała prawa do obywatelskiego zatrzymania. Teraz może ponieść za to konsekwencje.

Internauci są oburzeni zaistniałą sytuacją. Sugerują, żeby policjanci zajęli się przestępstwami, a nie urządzaniem łapanek na niewinnych pieszych. Mają również pomysły jak powinna zachować się ekspedientka.

Należy go przeprosić i dać fanta za kłopot – proponuje mariokit (wykop.pl).

Wysyłają radiowozy, gdzie są najbardziej potrzebne? Dziwnym trafem to przypadki, gdy ktoś pije piwo na kamieniu koło lasku 3 kilometry od centrum miasta. Wtedy robią obławę jakby Zodiaka łapali – napisał BoJaProszePaniMamTuPrimasorta (wykop.pl).

Co za absurd. Tego typa ze 112 do więzia za wysoką szkodliwość czynu – postuluje BlackbirdZ (wykop.pl).

Złodziej może pozwać ekspedientkę. Groziłaby jej odsiadka. Za pozbawienie wolności człowieka wbrew jego woli można pozbawić wolności siebie nawet na 5 lat.

kobieta facepalm 2
Przeczytaj więcej
Komentarze