Znalazł sposób na zakaz handlu w niedzielę. Prezes Top Secret inspiruje sprzedawców

Magdalena Kulej
25.01.2018  11:16
Prezes Top Secret znalazł lukę w przepisach.
Prezes Top Secret znalazł lukę w przepisach. Fot: Agencja Gazeta

Klienci liczą, że pozostałe sieci skorzystają z tego pomysłu.

Przepisy o zakazie handlu w niedzielę wejdą w życie dopiero 1 marca, ale sprzedawcy nie mają zamiaru się poddawać. Już szukają sposobów, jak obejść nowe zasady.

Jak podaje propertynews.pl, na rozwiązanie problemu wpadł prezes spółki Top Secret. Odkrytą luką w przepisach podzielił się z mediami.

Prawo mówi o zakazie handlowania, a nie otwieraniu sklepów, więc prawdopodobnie niektórzy otworzą swoje salony w niedziele na zasadzie konceptów typu "show room" – mówi Grzegorz Lipnicki, prezes Top Secret. (propertynews.pl)

Oznacza to, że w sklepie będzie można przymierzyć ubrania, a zamówić je przez internet. Realna wydaje się też opcja odbioru zamówienia w tym samym punkcie.

Tekst ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.
Tekst ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Fot: sejm.gov.pl

Jak przypomina gazeta.pl, taki pomysł padł już wcześniej. Niedzielne „show roomy” zaproponował w listopadzie prezes sieci sklepów meblowych VOX, Piotr Voelkel. 

Nie będziemy mogli handlować meblami w niedzielę, ale prawo nie zabroni nam prezentowania naszej oferty - zaznaczył. (gazeta.pl)

Lipnicki uważa, że takie wyjście z sytuacji może się sprawdzić i sam rozważa umożliwienie swoim klientom takiej formy niedzielnych zakupów. Nie wiadomo jeszcze, czy pozostali sprzedawcy wezmą taką możliwość pod uwagę.

X
Zagłosuj

Co sądzisz o pomyśle?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze