Został oskarżony o molestowanie 3 dziewczynek. Twierdzi, że ma 9 lat

Magdalena Kulej
31.01.2018  12:50
Został oskarżony o molestowanie 3 dziewczynek. Twierdzi, że ma 9 lat
Został oskarżony o molestowanie 3 dziewczynek. Twierdzi, że ma 9 lat Fot: Cook County Sheriff's Office

To zgodne z prawem.

Joseph Roman to nazwisko, które w styczniu pojawiło się na językach całej lokalnej społeczności Chicago. 38-latek został oskarżony o notoryczne molestowanie trzech dziewczynek w wieku od 6 do 8 lat. Seksualna napaść na dzieci nie jest jednak jedynym szokującym wątkiem tej historii.

Jak podaje chicagotribune.com, mężczyzna wyznał przed sądem, że ma 9 lat. Zgodnie z amerykańskim prawem możliwe jest zadeklarowanie swojej płci. Skoro więc można być zmiennopłciowym, zaczęto zadawać pytanie, czy możliwa jest też „zmiennowiekowość”.

To dość istotny problem dla prokuratorów. Mężczyzna faktycznie przyznał się do niektórych z ataków, ale jego zapewnienia o byciu „chłopcem uwięzionym w ciele dorosłego” komplikują sprawę.

giphy

Przyjaciel rodziny

Wszystkie dziewczynki, które były molestowane przez Romana, to córki jego przyjaciół. Według prokuratorów do ataków dochodziło pomiędzy sierpniem 2015 a grudniem 2017. Zaczęło się, gdy jedno z zaprzyjaźnionych małżeństw na 10 tygodni zatrzymało się u niego razem z 6-letnią córką.

Druga dziewczynka padła jego ofiarą w październiku 2016 roku. Matka 8-latki pracowała wówczas na nocnej zmianie, Roman oferował swoją pomoc przy opiece nad dzieckiem.

W styczniu 2017 roku Roman zaczął atakować swoją ostatnią ofiarę. 6-latka również zatrzymała się w jego domu z rodziną. Policja nie wyjaśniła do tej pory, dlaczego rodziny mieszkały razem z oskarżonym. 

Sytuacje, gdy deklaracja o przynależności do płci sprawiała tyle zamieszania już zdarzały się za oceanem. Jedną z najbardziej znanych jest kanadyjski ojciec siedmiorga dzieci, który po 23 latach małżeństwa porzucił rodzinę, by zostać zaadaptowaną 6-letnią dziewczynką. Władze są w takich przypadkach bezradne.

Zagłosuj

Jaka kara powinna grozić za pedofilię?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze