Prostytutka wrzuciła zdjęcia do sieci. YouTube i Instagram mogą być zablokowane

Wojciech Kozicki
15.02.2018  10:10
Prostytutka i afera korupcyjna
Prostytutka i afera korupcyjna Fot: Instagram.com/nastya_rybka.ru

"Mistrzyni uwodzenia" dobrała się do polityka.

Opozycjonista Aleksiej Nawalny uznawany jest za politycznego wroga Putina. Został pozbawiony biernego prawa wyborczego i nie będzie kandydował na prezydenta Rosji. Jak podaje washingtonpost.com, wciąż jest jednak o nim głośno, ponieważ prowadzi śledztwo mające ujawnić korupcję w świecie polityki. Pewna kobieta postanowiła mu pomóc.

22-letnia prostytutka z Białorusi Nastia Rybka nazywa siebie samą „łowczynią oligarchów” i "mistrzynią uwodzenia". Na udostępnionych przez nią zdjęciach Nawalny dopatrzył się oligarchy Olega Dieripaski, który uznawany jest za jednego z najbogatszych Rosjan.

Jak podaje nytimes.com, okazało się, że miliarder i "modelka do towarzystwa" nie żeglowali sami po wodach Norwegii. Podróżował z nimi także wicepremier Rosji Siergiej Prichodko. Nawalny poinformował o tych rewelacjach w internecie. Twierdzi, że polityk i oligarcha są zamieszani w korupcję.

Blokada w sieci

Dieripaska powiedział, że to oszczerstwa nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Złożył pozew przeciwko Nawalnemu i Białorusince. Zażądał usunięcia kontrowersyjnych materiałów na swój temat z Instagrama i YouTube'a. Do czasu wyjaśnienia sprawy sąd nakazał ich zablokowanie. Nawalny nie ma zamiaru się podporządkować.

Chciałbym przestrzec media przed rozpowszechnianiem tych kłamstw - powiedział Deripaska (washingtonpost.com)

W Rosji nadzorem nad mediami społecznościowymi zajmuje się agencja Roskomnadzor. Zgłosiła sprawę do wspomnianych serwisów. Rzecznik Rosyjskiego Stowarzyszenia Komunikacji Elektronicznej w rozmowie z BBC oświadczyła jednak, że nie ma możliwości blokowania pojedynczych stron w mediach społecznościowych.

Jak informuje wprost.pl, jeśli materiały z Instagrama i YouTube’a nie znikną, witryny zostaną wpisane do specjalnego rejestru. Rosjanie będą mieli wówczas do nich ograniczony dostęp.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Gorąca Rybka w sieci:

Przeczytaj więcej
Komentarze