Afera podręcznikowa w Polsce. 4-klasiści uczą się o "dziurkach i siusiakach"?

Magdalena Kulej
05.07.2018  10:05
Afera podręcznikowa w Polsce. 4-klasiści uczą się o "dziurkach i siusiakach"?
Afera podręcznikowa w Polsce. 4-klasiści uczą się o "dziurkach i siusiakach"? Fot: instagram.com/milkandhoney_photo

Internauci oburzeni informacjami o wyścigach plemników do jajeczka.

Ludzie, co to ma być? – pyta w mediach społecznościowych jeden z oburzonych rodziców. W sieci opublikował zdjęcie fragmentu książki będącej rzekomo podręcznikiem do 4 klasy. Wpis błyskawicznie wzbudził wśród internautów sprzeciw. Sprawę jako pierwszy opisał portal Wirtualna Polska.

Mężczyzna ma siusiaka, który wystaje na zewnątrz. Kobieta ma dziurkę, która sięga do wewnątrz. Przydają się, kiedy chce się mieć razem dziecko – brzmi fragment tekstu.

Siusiak wpasowuje się do dziurki. Po jakimś czasie do środka wtryskuje z niego trochę białego płynu. To sperma z plemnikami. Chcą płynąć do jajeczka, które znajduje się w środku kobiety. Plemniki płyną tam na wyścigi.

Zalewska z PiSu jest niesamowita. Podręcznik, 4 klasa – napisał pan Jacek na grupie Fani Wolnej Polski. Na Facebooku zawrzało. Internautów zbulwersowało infantylne słownictwo i sam fakt, że dzieci w tak młodym wieku przyswajają „wiedzę” na temat „dziurek i siusiaków”.

Ciekawym jest, że takie obrzydliwe i bardzo nieestetyczne malunki serwują dzieciakom, a jednocześnie w Polsce ogłasza legalnie niejaka Godek, że in vitro jest perwersją – pisze Gosia. (Facebook.com / Fani Wolnej Polski)

Ohydne ilustracje, chyba propagujące celibat, albo inne jakieś zboczenie – dodaje Tomek. (Facebook.com / Fani Wolnej Polski)

Internauci zgodnie wylali falę hejtu na partię rządzącą, tymczasem okazuje się, że niesłusznie. Szeroko komentowana strona nie pochodzi bowiem ze szkolnego podręcznika, a z "Małej książki o miłości" autorstwa Pernilli Stalfelt, która zresztą na portalach czytelniczych nie cieszy się pochlebnymi recenzjami.

Inne pozycje uświadamiające szwedzkiej autorki to m.in. „Mała książka o kupie” i „Mała książka o włosach”.

ZOBACZ TAKŻE: 

Zagłosuj

Czy pokazałbyś "Małą książkę o miłości" swojemu dziecku?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze