Afera w Biedronce. Wprowadzono zakazy dla klientów

Magdalena Kulej
04.07.2018  10:50
Afera w Biedronce. Wprowadzono zakazy dla klientów
Afera w Biedronce. Wprowadzono zakazy dla klientów Fot: East News

Internauci oskarżają dyskonty o stwarzanie zagrożenia dla klientów. 

Biedronka mówi dość internetowym donosicielom. Od teraz zdjęcia w sklepie można robić wyłącznie produktom i ich cenom – informuje Wirtualna Polska.

To odpowiedź na głośną dyskusję wokół zablokowanych wyjść ewakuacyjnych w sklepach, o których alarmowali m.in. użytkownicy serwisu Wykop.pl.  Internauci masowo publikują w sieci zdjęcia z dyskontów w całej Polsce, gdzie wyjścia ewakuacyjne i gaśnice zabarykadowane są paletami z towarem, a skrzynki z hydrantami służą za półki. Ich zdaniem może to stwarzać zagrożenie dla klientów.

ZOBACZ TAKŻE: Pożar w Biedronce. Dzieci i chipsy okazały się niebezpiecznym połączeniem 

Biedronka stwarza zagrożenie dla klientów? Dyskont się broni

Skarga trafiła do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Internauci poprosili o interwencję w sprawie naruszania przepisów przeciwpożarowych i takiej podobno się doczekali. KG PSP miała zwrócić uwagę Jeronimo Martis Polska S.A. Efekt? Zakaz fotografowania.

Choć przedstawiciele sklepu zapewniają, że obie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego, zdjęć, które potwierdziłyby, że wyjścia ewakuacyjne nie są już blokowane, klienci zrobić nie mogą. Według użytkowników serwisu Wykop.pl podjęte przez Biedronkę działania są jawną próbą ukrycia zaniedbań.

Do tych oskarżeń odnieśli się na Facebooku przedstawiciele dyskontu.

Ogólny zakaz fotografowania - z wyłączeniem produktów oraz ich cen - wiąże się z prawem do ochrony wizerunku naszych Klientów i pracowników oraz ochroną systemów bezpieczeństwa. Tym samym obowiązujące w sklepach sieci Biedronka procedury uwzględniają stanowisko Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie robienia zdjęć w sklepach – napisano. (Facebook.com / BiedronkaCodziennie)

comment_9bHvMsk0fDIlbFSImyICBxjD6ypz6WEP
comment_9bHvMsk0fDIlbFSImyICBxjD6ypz6WEP Fot: Facebook.com / BiedronkaCodziennie

ZOBACZ TAKŻE: Płatny parking pod Biedronką? "Szlag mnie trafił!" 

Zagłosuj

Robisz zakupy w Biedronce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze