Skandal w policji. Cel jak w korpo, limity osób do złapania

Wojciech Kozicki
23.05.2018  12:33
policja zatrzymanie narkotyki afera skandal statystyki
policja zatrzymanie narkotyki afera skandal statystyki Fot: East News/Adam Staskiewicz

Dziennie policjanci muszą dokonać określonej ilości zatrzymań. Jeśli nie, czeka ich "kara".

Polska policja i wyniki do wyrobienia jak w korporacji? Tak, w Wałbrzychu. Szef tamtejszej policji wydał funkcjonariuszom polecenie: „Codziennie ma być złapana przynajmniej jedna osoba z narkotykami”. Jeśli komuś się to nie uda, będzie zmuszony do pisania notatki z wyjaśnieniami. Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, szefostwo policji nie ma sobie nic do zarzucenia i uważa to za normalny wymóg.

Rozkaz wydano jednostkom podlegającym Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Dotyczy także komisariatów w Głuszycy i Boguszowie-Gorcach. Obowiązuje od 8 maja.

ZOBACZ TEŻ: Policjant zatrzymał orszak weselny. Szukał trójkąta

Nie rozumiem zamieszania wokół tego telegramu. Zostało wydane polecenie służbowe. Zgodne z prawem policjanci mają obowiązek to polecenie służbowe wykonać, a nie płakać i skarżyć się mediom. Jeśli chcemy mieć profesjonalną i skuteczną służbę, to na takie zachowanie nie ma miejsca. Każdy przełożony ma prawo rozliczania pracy swoich podwładnych i ten telegram temu właśnie służy – oświadczyła Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. (gazetawroclawska.pl)

Takie zasady mają pomóc w ustaleniu w jakich rejonach miasta jest najwięcej przestępstw narkotykowych. Więcej sił policyjnych zostanie przesuniętych w miejsca, gdzie zanotowano więcej osób zatrzymanych z nielegalnymi środkami odurzającymi.

ZOBACZ TEŻ: Tak śpią polscy policjanci na służbie

Policja - mandaty, statystyki, zatrzymania

Szeregowi policjanci obawiają się, że rozkaz zaburzy ich pracę i będą musieli skupiać się na statystykach. Uważają, że komendantowi zabrakło wyobraźni i nie chcą pisać „karnych” raportów.

To nie pierwszy tego typu skandal w polskiej policji. Afera wybuchła także w 2015 roku. Jak podaje newsweek.pl, Ministerstwo Infrastruktury naciskało, by do końca roku wystawić 1,7 miliona mandatów. Miało chodzić nie o pieniądze, a jedynie o bezpieczeństwo na drogach.

ZOBACZ TEŻ: Marihuana zniknęła z magazynu. Policjanci twierdza, że zjadły ją myszy

Zagłosuj

Czy jesteś zadowolony z pracy polskiej policji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze