Lidl i Aldi. Zakaz sprzedaży energetyków nieletnim

Wojciech Kozicki
06.07.2018  14:24
lidl aldi napoje energetyzujące energetyki sprzedaż holandia prawo
lidl aldi napoje energetyzujące energetyki sprzedaż holandia prawo Fot: East News/Alyson Polderman, Gerard/Reporter

To dopiero początek rewolucji. Lidl wkrótce bierze się za papierosy.

Holandia. Lidl i Aldi nie będą sprzedać „energetyków” małoletnim. Jak podaje trouw.nl, niemieckie sieci marketów wprowadzą taki zakaz, ponieważ od 1 października 2018 roku wchodzi w życie nowa regulacja prawna. Napoje energetyzujące będą sprzedawane młodzieży od lat 14. Nltimes.nl informuje, że Aldi dodatkowo zapowiada kampanię informującą konsumentów o szkodliwości energetyków.

To dopiero początek – zapowiada rzecznik Lidla Christine Braun i planuje zwiększenie limitu wiekowego w przyszłości. (nltimes.nl)

W uzasadnieniu napisano, że zakaz sprzedaży energetyków w supermarketach ma stymulować młodzież do zdrowszego odżywiania się. Lidl zapowiedział również, że w niemieckich filiach wprowadzi zakaz sprzedaży papierosów. Co ciekawe, w Lidlu można legalnie kupić marihuanę.

Ograniczenie sprzedaży napojów energetyzujących w Holandii to poniekąd efekt starań tamtejszego związku pediatrów. Chociaż nie poparło tego holenderskie ministerstwo zdrowia, to zdecydowało się usunąć napoje o wysokiej zawartości kofeiny i cukru ze szkolnych stołówek.

ZOBACZ TEŻ: Walka o karpia w Lidlu [WIDEO]

Zagłosuj

Czy energetyki powinny być sprzedawane dzieciom?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze