Będą kolejne miejsca bez mandatów za picie alkoholu? Uchwała wchodzi w życie już w weekend

Magdalena Kulej
19.04.2018  12:58
Piwo na bulwarach
Piwo na bulwarach Fot: East News

Ale to nie koniec dobrych informacji dla miłośników piwa w plenerze.

20 kwietnia wchodzi w życie uchwała Rady Miasta w sprawie wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych na terenie Warszawy. Do tej pory za piwo nad Wisłą można było dostać mandat, bo postanowienie nie jest jeszcze prawomocne.

Prawo zaczynie obowiązywać dopiero w piątek, bo jego uprawomocnienie odbywa się 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. 

Gdzie można pić alkohol?

Zgodnie z ustaleniami stołecznych radnych zakaz picia alkoholu nie obejmie bulwarów nad Wisłą. W weekend legalnie można więc będzie napić się na bulwarach Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi. 

Ale to nie koniec pozytywnych informacji. Jak podaje fakt.pl, w czwartek, 19 kwietnia, podczas kolejnej sesji Rady Miasta stołeczni samorządowcy zajmą się jeszcze jednym miejscem przyjaznym dla piwoszy – terenami po drugiej stronie Wisły. Chodzi tu o lubianą plażę „Poniatówkę” przy moście księcia Poniatowskiego.

Decyzja jeszcze nie zapadła. Wiele wskazuje jednak na to, że marzenia warszawskich piwoszy mogą się spełnić. Ale nawet jeśli radni powiedzą „tak”, na piwo na słynnej plaży będzie trzeba poczekać jeszcze miesiąc.

piwoo
Zagłosuj

Czy całkowity zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze