Był tak pijany, że niechcący zdobył szczyt. Chciał tylko trafić do hotelu

Magdalena Kulej
10.04.2018  13:43
 Breuil-Cervinia
Breuil-Cervinia Fot: twitter.com/@CapaMagMoments

Nieustraszony turysta zasnął na wysokości 2400 m n.p.m.

Ten, kto choć raz wypił w życiu odrobinę za dużo, wie, że alkohol wyzwala w człowieku niezwykłą odwagę. Można wówczas dokonać rzeczy niemożliwych, choć zwykle ogranicza się to do trafienia do dziurki od klucza i własnego łóżka. Czasem jednak i to okazuje się nie lada wyzwaniem.

Przekonał się o tym pewien Estończyk, który spędzał urlop we włoskim ośrodku Breuil-Cervinia w północno-zachodniej części kraju, w Alpach Penińskich. Jak podaje „La Stampa”, 30-letni Pavel postanowił zakończyć weekend w jednym z pobliskich barów. Gdy nadmiar alkoholu dawał już o sobie znać, turysta postanowił spasować.

Zobacz także: Pijana turystka w Tatrach. Walka o „jajo” źle się dla niej skończyła 

Zmęczony wysokoprocentowymi trunkami myślami był już w ciepłym łóżku w hotelu. Skierował się więc na zaśnieżona trasę. Ewidentnie stracił orientację w terenie, bo nie była to droga do hotelu, a stok biegnący po stromym zboczu góry.

Pijany turysta na szczycie  

Nieustraszony Pavel podjął się wspinaczki. W pewnym momencie dostrzegł w oddali budynek, który uznał za upragniony hotel i wyciągnął z kieszeni klucz do pokoju.

Fakt, że „hotel” przypominał raczej restaurację Igloo, znajdował się na wysokości 2400 m n.p.m., a kluczyk nie pasował do dziurki, w ogóle go nie zdziwił. Jakoś jednak udało mu się dostać do środka. 

Za barem znalazł dwie butelki wody, wypił je, zapewne obawiając się kaca. Zebrał poduszki i przy jednej z ławek uwił sobie przytulne gniazdko - pisze "La Stampa".

Nad ranem, gdy personel znalazł intruza w lokalu, Pavel dowiedział się, że omyłkowo wspiął się na szczyt góry. Odwołano zorganizowaną w nocy ekipę poszukiwawczą, a Pavel z nałożoną grzywną udał się na dalszy odpoczynek. 

Zobacz także: Kozaczki pod Rysami. Modnie ubrana turystka wezwała TOPR, bo nie mogła zejść w szpilkach

screenshot-twitter.com-2018.04.10-13-36-15
screenshot-twitter.com-2018.04.10-13-36-15 Fot: twitter.com/@kaylaavg
Zagłosuj

Jeśli wczasy, to gdzie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze