Chcą się kąpać z dziećmi nago. Klub nudystów w ogniu krytyki

Magdalena Kulej
25.04.2018  15:35
Nudyści
Nudyści Fot: shutterstock.com

Pomysłodawcy przekonują, że nagie kąpiele to sposób na poznanie przyjaciół.

Klub nudystów z Ryedale w północnym Yorkshire w Anglii wywołał oburzenie lokalnej społeczności po tym, jak zaprosił nieletnich klientów do korzystania z nagich kąpieli wśród dorosłych. Sprawą zainteresowały się media i miejscowe  władze.

Jak podaje bbc.com, Ryedale Naturist Club przygotował dla najmłodszych specjalną ofertę, w której zachęca, by dzieci będące pod opieka opiekunów pływały w basenie tak, jak ich Pan Bóg stworzył. Zaproszenie dotyczy zajęć dla naturystów, które klub organizuje dwa razy w miesiącu.

Rada okręgu Ryedale rozpoczęła już w tej sprawie dochodzenie. Mówi się tu o „zagrożeniu dla dobra dzieci”. Jeśli rada uzna, że obawy mają swoje uzasadnienie, nie zawaha się podjąć natychmiastowych działań – powiedział Luke Ives, jeden z radnych. Decyzja ma zapaść w maju, jeszcze przed kolejnymi zajęciami.

Tymczasem pomysłodawcy i zwolennicy nagich kąpieli bronią kontrowersyjnych sesji na basenie. Jak mówią, to sprawdzony, popularny i bezpieczny pomysł, który stanowi doskonały sposób na zawarcie nowych przyjaźni.

ZOBACZ TAKŻE: W Paryżu powstała restauracja dla nudystów

Zagłosuj

Czy wspólne kąpiele dorosłych nudystów i dzieci to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze