Anna Grodzka zbiera pieniądze na operację. Ruszyła zbiórka w sieci

Wojciech Kozicki
06.08.2018  18:33
Anna Grodzka
Anna Grodzka Fot: East News/MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Wspiera ją m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń.

Anna Grodzka, pierwsza transseksualna posłanka w Polsce (Ruch Palikota), jest chora. Ma problemy z kręgosłupem i chodzeniem, konieczna jest operacja. Przez lata zasiadała w Sejmie, ale dieta poselska i ewentualne oszczędności, to najwyraźniej za mało, by teraz opłacić leczenie.

Posłanka uzyskała jednak wsparcie. Współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Trans-Fuzja Lalka Podobińska zaapelowała o pomoc dla byłej parlamentarzystki. Utworzyła nawet zbiórkę „Przywrócić zdrowie Ani Grodzkiej” na stronie pomagam.pl.

Czy jest ktoś, kto nie wie, kim jest Ania? Pierwsza posłanka z transpłciową przeszłością. Osoba zaangażowana od lat w walkę o sprawiedliwość i równe prawa dla osób dyskryminowanych: pracowników, lokatorów, kobiet, mniejszości seksualnych, osób transpłciowych. Wielokrotnie nagradzana za swoją społeczną działalność zarówno w Polsce, jak i na forum międzynarodowym. Wyróżniona przez Tygodnik „Polityka” nagrodą dla najlepszego parlamentarzysty VII kadencji Sejmu. Pracowita, spokojna, z wielką kulturą osobistą – napisano na stronie zbiórki na pomagam.pl.

Celem zbiórki jest kwota 23 tys złotych. Jak na razie zebrano 78 procent tej kwoty. O wpłaty zaapelował na swoim Facebooku także prezydent Słupska Robert Biedroń.

ZOBACZ TEŻ: Pozbył się penisa, zmienił płeć, "wstydził się Polski". Teraz prosi o pieniądze na leczenie

Zagłosuj

Co przeszkadzają ci osoby transseksualne?

Liczba głosów:

robert Biedroń Facebook Anna Grodzka
robert Biedroń Facebook Anna Grodzka Fot: Facebook.com

Anna Grodzka o dorastaniu w ciele mężczyzny:

Przeczytaj więcej
Komentarze