Koniec świata. Ujawniono prawdę, to oni na tym zarabiają

Wojciech Kozicki
24.04.2018  11:23
Zagłada koniec świata pieniądze apokalipsa
Zagłada koniec świata pieniądze apokalipsa Fot: Pixabay.com

"Skomercjalizowana panika". Ludzie się boją, ONI się bogacą.

Koniec świata to niezły biznes. Jak na razie uderzenie planety Nibiru i biblijna apokalipsa, to tylko teorie spiskowe. Jednak pieniądze, którzy niektórzy zarabiają na sianiu strachu przez zagładą, są faktem Jak podaje metro.co.uk, na ich kontra trafiają dziesiątki tysięcy funtów rocznie.

ZOBACZ TEŻ: Planeta Niburu może istnieć naprawdę

Zagłada ludzkości i youtuberzy

Niektóre kanały w serwisie youtube.com zgarniają nawet 30 tys. funtów w ciągu roku. Członkowie grupy Truth and Reason Over Litany and Lies (TROLL) zdradzili, że youtuberzy nabijają sobie miliony odsłon publikując zdjęcia, które rzekomo mają być dowodami na zbliżającą się zagładę ludzkości.

To obrzydliwe, że oszuści zarabiają fortunę na kłamstwach. Robi się z tego trochę „porno strach” – powiedział członek TROLL.

Metro.co.uk zapytało o zarobki Steve’a Olsona z kanału WSO (Wormwood Systems Observations). Inkasuje nawet 50 tys. dolarów rocznie. Jego filmy obejrzano ponad 20 milionów razy. Mógł rzucić dobrze płatną pracę jako specjalista od komputerów, by zajmować się teoriami na temat zagrożeń z kosmosu.

ZOBACZ TEŻ: NASA ostrzega. Ziemia zamieni się w piekło

Apokalipsa - bunkry, zyski i panika

Internet to nie jedyny sposób, by zarobić na końcu świata. Zyski przynoszą także książki (np. David Meade) i biletowane konferencje. Niektórzy fani wspierają finansowo osoby wieszczące apokalipsę i przekazują im pieniądze.

Dziennik.pl już w 2012 roku pisał o „skomercjalizowanej panice”. Głośno było wówczas o cyklu w kalendarzu Majów. W niektórych krajach, m.in. w Rosji, przestraszeni ludzie kupowali żywność i różne artykuły, by przygotować się na koniec świata. Biura turystyczne sprzedawały wycieczki do krajów związanych z indiańską cywilizacją i kulturą Majów. Niektórzy zajmują się także budową bunkrów, które mają uchronić przed zagładą.

ZOBACZ TEŻ: Baba Wanga przewidziała koniec świata

Koniec świata – kto na tym zarabia?

Zagłosuj

Czy boisz się końca świata?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze