Arcybiskup ma 1,2 tys. stron na homoseksualnych księży. Ich dane przekaże do Watykanu

Magdalena Kulej
05.03.2018  10:02
Arcybiskup ma 1,2 tys. stron na homoseksualnych księży. Ich dane przekaże do Watykanu
Arcybiskup ma 1,2 tys. stron na homoseksualnych księży. Ich dane przekaże do Watykanu Fot: Obed Zilwa / East News

Wszystkie informacje udostępniła mu męska prostytutka "zmęczona hipokryzją duchownych".

Arcybiskup Neapolu ma zamiar przekazać władzom Watykanu dane 40 homoseksualnych księży z włoskich diecezji. Dokumenty liczą łącznie 1233 strony.

Jak podaje repubblica.it, abp Crescenzio Sepe jest w posiadaniu listy 34 nazwisk księży i 6 seminarzystów. Udostępnić miał je były adwokat i męska prostytutka, Francesco Mangiacapra. Mężczyzna twierdzi, że nie mógł dłużej znieść hipokryzji duchownych, którzy głoszą jedno, a czynią drugie.

Neapolitańskiej kurii przekazał więc dokumenty i zapisy rozmów z internetowych komunikatorów, które zebrał z sieci. Wszystkie mają świadczyć o homoseksualnej orientacji duchownych. Oświadczenie w tej sprawie opublikowano 1 marca.

Ci nieliczni, którzy zboczyli ze swojej drogi, nie mogą plamić honoru wszystkich kapłanów. Ci, którzy zbłądzili, zapłacą za swój błąd. Będzie im trzeba pomóc za niego odpokutować  – zapowiedział abp Sepe. (repubblica.it)

Arcybiskup uznał udostępnione informacje za niepokojące i oburzające. W komunikacie potwierdził, że wszystkie dane pochodzą od Mangiacapry. Dodał też, że na liście nie figurują nazwiska duchownych z archidiecezji neapolitańskiej, a innych włoskich diecezji.

Abp Crescenzio Sepe udostępni nazwiska homoseksualnych księży.
Abp Crescenzio Sepe udostępni nazwiska homoseksualnych księży. Fot: Italy Photo Press / East News

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy duchowni powinni ponieść konsekwencje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze