Aresztowano pijanego 27-latka ze swastyką na plecach. "Heilował" w aquaparku

Magdalena Kulej
25.01.2018  10:04
Aquapark Tartalandia
Aquapark Tartalandia Fot: Facebook.com / Tartalandia

Trafił na oddział psychiatryczny.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia w Liptowskim Mikułaszu w północnej Słowacji (ok. 60 km od Zakopanego). Jak podaje gazetakrakowska.pl, klientów parku wodnego zszokowało zachowanie kilkuosobowej grupy pijanych turystów z Polski. Zbulwersowani Słowacy wezwali obsługę obiektu i policję.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że Polacy nie tylko zakłócali spokój, ale też pozdrawiali się nazistowskim gestem. Jeden z nich miał w okolicach lędźwi wytatuowaną swastykę i napis „Heil Hitler”.

Pijani turyści zostali przebadani alkomatem. Wytatuowany 27-latek miał we krwi aż 3,5 promila alkoholu. Zapytany o symbol na jego plecach, przekonywał, że w jego kraju jest dozwolony.

Jako, że na Słowacji panuje bardzo ostre prawo, które zakazuje propagowania nazizmu i faszyzmu mężczyzna został natychmiast aresztowany – powiedzieli słowaccy policjanci. (gazetakrakowska.pl)

mapa
mapa Fot: Google Maps

Według informacji podanych przez „Gazetę Krakowską” po zatrzymaniu stwierdzono u mężczyzny problemy psychiczne. Miał trafić na oddział psychiatryczny w jednym z popradzkich szpitali. 

Nie wiadomo, kiedy Polak stanie przed sądem. Zgodnie ze słowackim prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za propagowanie faszyzmu.

1-174388
1-174388 Fot: policja.pl
Zagłosuj

Czy za nazistowskie symbole należą się surowe kary?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze