Gigantyczna asteroida zderzy się z Ziemią? Podano dokładną datę

Wojciech Kozicki
18.07.2018  14:41
apophis asteroida uderzenie w Ziemię skutki katastrofa koniec świata
apophis asteroida uderzenie w Ziemię skutki katastrofa koniec świata Fot: Youtube.com

Jest znacznie większa, niż sądzili naukowcy.

Asteroida 99942 Apophis znajdzie się na kursie kolizyjnym z Ziemią? Zapowiada się najbardziej pechowy dzień w historii. Wielka kosmiczna skała prawdopodobnie zderzy się z planetą w piątek trzynastego. Nastąpi to jednak dopiero w 2029 roku.

ZOBACZ TEŻ: Do Ziemi leci "Kosmiczny Hulk". Tajemnicza kometa zbliży się do planety jeszcze w te wakacje

Asteroida - rozmiar i skutki uderzenia

To nie będzie koniec świata, ale ludzkość znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie. Jak podaje dailystar.co.uk, skała jest wielka jak 3 boiska futbolowe. Szacuje się, że może mieć nawet 325 metrów średnicy. Wcześniej naukowcy twierdzili, że miała ponad 200 metrów.

Skutki uderzenia 99942 Apophis (odkryta w 2004 roku) byłyby katastrofalne. Asteroida wywołałaby największe trzęsienie ziemi w historii. Spustoszenie będzie siało także gigantyczne tsunami. Sceny z filmu "2012" to byłaby przy tym niewinna igraszka.

ZOBACZ TEŻ: Przepowiednie Nostradamusa. Apokalipsa, wojny i globalne katastrofy

Data końca świata

Steve Chesley (NASA), ostrzega, że uderzenie asteroidy w Ziemię jest bardzo prawdopodobne. To on wyznaczył „datę końca świata” na 13 kwietnia. Początkowo sądzono, że może uderzyć w planetę w 2036 roku (wówczas ponownie znajdzie się blisko ziemi). Prawdopodobieństwo kolizji wynosi obecnie 1 do miliona.  

NASA uspokaja jednak, że Apophis przeleci w odległości przynajmniej 19 tys. kilometrów od Ziemi. To jednak nie jest do końca dobra wiadomość. Siły grawitacyjne Ziemi mogą mieć wpływ na tor lotu asteroidy i z ich powodu skała może stać się realnym zagrożeniem w 2036 roku.

Czy ludzie zaufają NASA? Ostatnio specjaliści wykryli ogromny kosmiczny obiekt (planetoida 2018 AH) dopiero po tym, jak minął Ziemię.

ZOBACZ TEŻ: Planeta Nibiru istnieje?

Zagłosuj

Czy wierzysz w przepowiednie końca świata?

Liczba głosów:

Czy Apophis uderzy w Ziemię?

Przeczytaj więcej
Komentarze