Asteroida leci w stronę Ziemi. NASA ma zaskakujący plan ratunkowy

Wojciech Kozicki
12.09.2018  13:27
asteroida bennu koniec świata uderzenie z kosmosu
asteroida bennu koniec świata uderzenie z kosmosu Fot: Youtube.com/UFOvni2012

"Kosmiczne graffiti" zamiast atomowego uderzenia.

Asteroida Bennu leci w kierunku Ziemi. Niektórzy zapowiadają apokalipsę, a data końca świata wyznaczona jest na 25 września 2135 roku. Chociaż specjaliści z NASA uspokajają, że prawdopodobieństwo zderzenia wynosi jedynie 1:2700, to sklasyfikowali Bennu jako obiekt „potencjalnie niebezpieczny”.

Ziemia i asteroida Bennu - możliwa katastrofa

Gdyby kosmiczna skała wielka jak Empire State Building uderzyła w Ziemię, doszłoby go globalnej katastrofy. Bennu waży 77 miliardów ton i ma pół kilometra średnicy. Fala uderzeniowa zabiłaby ok. 60 % ludzi i spowodowałaby m.in. gigantyczne tsunami. Tej tragedii można zapobiec za pomocą… farby.

NASA i projekt HAMMER

NASA chce uratować świat. Początkowo Agencja Kosmiczna i Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Jądrowego stawiały na projekt HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response). Asteroida zostałaby zniszczona przez energię z wybuchu atomowego. W stronę kosmicznego obiektu wysłano nawet sondę (misja OSIRIS-REx, program New Frontiers), by pobrała próbki gruntu z Bennu i sprowadziła je na Ziemię do badań.

Okazuje się, że naukowcy wpadli na mniej destrukcyjny plan. Syfy.com pisze, że „kosmiczne graffiti” może być skutecznym sposobem na ocalenie ludzkości.

Wystarczy pomalować połowę asteroidy innym kolorem, a zmieni się jej orbita – zapewnia Michael Moreau z NASA’s OSIRIS-REx Flight Dynamics System. (syfy.com)

Asteroida jak malowana

Jak podaje techtimes.com, NASA chce uratować świat za pomocą farby. Na asteroidę przetransportowałby ją specjalny satelita, a następnie pomalowałby część jej powierzchni. Zaszłyby wówczas zmiany termiczne (promieniowanie słoneczne), które mogą spowodować zmianę trajektorii lotu Bennu.

ZOBACZ TEŻ: Znany łowca UFO zginął w Polsce. Czy władze coś ukrywają?

Zagłosuj

Czy obawiasz się uderzenia asteroidy?

Liczba głosów:

Asteroida Bennu - realne zagrożenie z kosmosu?

 

Przeczytaj więcej
Komentarze