Ziemia na kursie kolizyjnym z asteroidą. Podano datę uderzenia

Wojciech Kozicki
02.08.2018  14:21
steroida bennu koniec świata Ziemia apokalipsa zagłada
steroida bennu koniec świata Ziemia apokalipsa zagłada Fot: Youtube.com/UFOvni2012

NASA ma pomysł, jak ocalić ludzkość.

Koniec świata – data jest wyznaczona? NASA ostrzega, że za 117 lat w Ziemię uderzy asteroida Bennu. Naukowcy z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej  informują, że apokalipsa jest bardzo prawdopodobna.

Kosmiczna skała ma imponujący rozmiar. Waży 77 miliardów ton, ma 500 metrów średnicy i 25 września2135 roku może doprowadzić do zagłady ludzkości. Jest na kursie kolizyjnym z planetą, a szanse na zderzenie wynoszą 1:2700.

ZOBACZ TEŻ: Przepowiednie Nostradamusa. Kiedy koniec świata?

Specjaliści podają, że po uderzeniu asteroidy Bennu w Ziemię fala uderzeniowa zabije ok. 60 procent ludzi. To jednak dopiero początek katastrofy. Powstanie także gigantyczne tsunami, które rozprawi się z życiem na lądach.

ZOBACZ TEŻ: Asteroida 99942 Apophis na kursie kolizyjnym z Ziemią

Sceny jak z filmu "Armageddon"?

Jak podaje radiozet.pl, NASA i Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Jądrowego zamierzają ocalić Ziemię. Wspólnie przygotowują projekt HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response). Chcą uratować świat i zniszczyć asteroidę przy użyciu energii atomowej. Flota statków ma wyruszyć w stronę obiektu i zderzyć się z nim. Nawet jeśli asteroida nie zostanie zniszczona, zmieni się jej trajektoria lotu.

Jak na razie w stronę kosmicznego obiektu wysłano sondę (misja OSIRIS-REx, program New Frontiers). Pobierze próbki gruntu i dostarczy je na Ziemię w 2023 roku.

ZOBACZ TEŻ: Planeta Nibiru. Koniec świata 2018?

Jak podaje space.com, Bennu odkryto w 1999 roku w ramach projektu Lincoln Near-Earth Asteroid Research (LINEAR). Asteroidę zaliczono do grupy obiektów NEO, czyli bliskich Ziemi. Otrzymała numer 101955. Obok Ziemi przelatuje co 6 lat. NASA podaje, że składa się głównie z luźno związanych ze sobą pyłów, skał i głazów. Prawdopodobnie powstała po uderzeniu innej asteroidy w planetę.

Space.com uspokaja i pisze, że końca świata nie będzie. Asteroida prędzej uderzy w Wenus, niż w Ziemię. Trajektoria lotu wciąż zmienia się pod wpływem różnych czynników i jest nadzieja, że Bennu opuści Układ Słoneczny np. po zbliżeniu się do Jowisza.

ZOBACZ TEŻ: "Kosmiczny Hulk" leci w stronę Ziemi. Jest dwa razy większy od Jowisza

Zagłosuj

Jak twoim zdaniem skończy się świat?

Liczba głosów:

Asteroida Bennu - uderzenie w Ziemię:

Przeczytaj więcej
Komentarze