Terrroryści grożą Polsce. "Przyjdziemy do waszych domów"

Wojciech Kozicki
02.06.2018  01:25
terroryryzm Polska atak ryzyko groźby
terroryryzm Polska atak ryzyko groźby Fot: East News/Polaris Images

Grożą Polakom dżihadem. 

Atak hakerski w Polsce na kilkadziesiąt portali działających w różnych miastach. Zostały sparaliżowane po cybertaku typu „Deface”. Jak podaje polsatnews.pl, hakerzy podmienili zawartość stron internetowych. Ucierpiał także polskojęzyczny portal w Londynie.

Amerykańscy żołnierze w Polsce i Grupa Tipmedia

Hakerzy zaatakowali sieć portali informacyjnych Grupy Tipmedia (m.in. Radio Tczew, Cooltura24 Londyn, Telewizja Sudecka, Telewizja Świnoujście). Wyświetliły się na nich treści w języku arabskim, wizerunek terrorysty samobójcy z pasem szahida oraz flagi Polski i USA.

Dżihad nie ma granic. Zatrzymajcie amerykańskich żołnierzy, albo przyjdziemy do waszych domów – grozili hakerzy. (polsatnews.pl)

terroryści dżihad w Polsce
terroryści dżihad w Polsce Fot: Grupa Tipmedia

Prezes Grupy Tipmedia Piotr Marek oświadczył, że zostało złożone zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) i Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL. Zapewnił, że ataki hakerskie zostały wcześnie wykryte i wiele z nich udało się powstrzymać. Sprawców raczej nie uda się dopaść, ponieważ adresy IP były generowane przez TOR (The Onion Router), co zapewniło im anonimowość.

 ZOBACZ TEŻ: Islamiści zakazują jedzenia pomidorów. Są zbyt religijne

Zagłosuj

Czy Polsce grozi atak terrorystyczny?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze