Zima znów zaatakuje. Śnieżyce, mrozy i paraliż komunikacyjny

Wojciech Kozicki
02.02.2018  12:06
Atak zimy w Polsce
Atak zimy w Polsce Fot: East News

Dla tych województw wydano ostrzeżenia.

Zapewne wiele osób myśli, że dodatnie temperatury w Polsce zwiastują nadejście wiosny, a kolejnego ataku zimy w 2018 roku nie będzie. Lepiej jednak nie chować ciepłych kurtek do szaf. Od 5 lutego spodziewane jest ochłodzenie. Jak podaje polsatnews.pl, temperatura może spadać nocami nawet do 15 stopni Celsjusza poniżej zera.

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia dla 2 województw. Jak podaje IMGW.pl, na baczności powinni mieć się mieszkańcy podkarpackiego i małopolskiego. Mogą wystąpić zjawiska powodujące duże straty materialne, a nawet zagrożenie życia.

Polska pod śniegiem

Temperatury poniżej zera utrzymają się nawet przez tydzień. Zrobi się także biało, ponieważ spodziewane są opady śniegu. Najpierw sypnie w regionach zachodnim i północnym. W Tatrach należy uważać na niebezpieczne śnieżyce i lawiny. Widoczność będzie ograniczona. Wycieczka na szczyt w sportowych butach może skończyć się tragicznie.

Zanim zima powróci do Polski, zwłaszcza północnej, wschód i południe kraju muszą się przygotować na kolejny tej zimy poważny incydent śnieżny z możliwym paraliżem komunikacyjnym - ostrzega serwis burzelniska.pl.

W górach spadnie powyżej 50 centymetrów śniegu. Tereny nizinne i wyżynne również zostaną nim przysypane. Można spodziewać się nawet jego 20-centymetrowej warstwy.

pogodynka prognoza pogody
pogodynka prognoza pogody Fot: IMGW-PIB
ubranie na zimę
Zagłosuj

Czy chcesz powrotu zimy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze