Pokłócili się w radiu o Stalina. Pięści poszły w ruch [WIDEO]

Magdalena Barszczak
01.02.2018  09:58
Awantura w rosyjskim radiu. Pobili się o Stalina
Awantura w rosyjskim radiu. Pobili się o Stalina Fot: Youtube.com/Комсомольская Правда

Bójkę zarejestrowała kamera wideo.

Maksim Szewczenko i Nikołaj Swanidze spotkali się w studiu radiowym "Komsomolskiej Prawdy". W pewnym momencie między rosyjskimi dziennikarzami wywiązała się kłótnia na temat sowieckiego przywódcy Józefa Stalina. Panowie, nie mogąc się porozumieć, od słów przeszli do rękoczynów.

Jak donosi kp.ru, ceniony historyk i dziennikarz Nikołaj Swanidze starł się ze znanym publicystą i politologiem Maksimem Szewczenko o ocenę historyczną stalinizmu. Rozmówcy próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Czy stalinizm jest chorobą, którą należy leczyć”.  Swanidze był krytyczny wobec Stalina, z kolei Szewczenko nazwał go bohaterem

stalin

Szewczenko zarzucił swojemu oponentowi, że „pluje na groby Związku Radzieckiego”. Publicysta stwierdził, że "ZSRR był jedynym krajem, który stawił czoła nazistom". W odpowiedzi Swanidze ironizował, że „dzięki heroizmowi ludu radzieckiego kraj stracił prawie 30 milionów ludzi”.

Demagogia! – krzyczał Szewczenko.

Jeżeli mówisz, że opluwam groby, jesteś niegodziwcem. Gdybyś był bliżej, dostałbyś – rzucił Swanidze.

Proszę bardzo. Jestem tutaj, wstań i uderz – odpowiedział Szewczenko.

Historyk więc wstał… i uderzył swojego rozmówcę w twarz. Prowadząca program zaczęła krzyczeć. Bójkę znanych dziennikarzy przerwali dopiero pracownicy stacji. Zapytany później o incydent Swanidze przeprosił słuchaczy, ale dodał, że Szewczenki przepraszać nie zamierza.

Awantura w rosyjskim radiu. Pobili się o Stalina:

Przeczytaj więcej
Komentarze