Będzie nowe województwo w Polsce? Premier zapowiedział konsultacje

Magdalena Kulej
30.08.2018  09:17
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Wszystko ma teraz zależeć od mieszkańców. 

Czy na mapie Polski pojawi się 17 województwo? Możliwe. Jak zapewnił w środę premier Mateusz Morawiecki, ten temat wciąż istnieje.

Intensyfikację konsultacji w sprawie powstania nowego województwa zapowiedział podczas spotkania z wyborcami w Koszalinie. Bo to właśnie mieszkańcy tego miasta nalegają na zmiany w podziale administracyjnym i powstanie województwa środkowopomorskiego.

Jak najbardziej chcemy przede wszystkim oprzeć nasze ostateczne decyzje o zdanie mieszkańców, na bazie szeroko prowadzonych konsultacji, w które, jak wiem, zaangażowany jest minister Szefernaker. Na pewno ten temat jest dla nas również bardzo ważny i staramy się udowodnić to czynami – powiedział Morawiecki. (300polityka)

Jak podkreśla „Głos Koszaliński”, temat powraca regularnie od momentu ostatniego podziału administracyjnego Polski. Wówczas Koszalin i Słupsk zostały pozbawione miana miast wojewódzkich i zasugerowały powstanie nowego województwa.

Województwo miałoby mieć siedzibę wojewody w Koszalinie, a sejmiku województwa w Słupsku. Tymczasem przeciwnicy pomysłu podkreślają, że jego realizacja posłużyłaby jedynie zaspokojeniu ambicji tych miast.

ZOBACZ TEŻ: Europejski kraj zmienia nazwę. Koniec jednego sporu, początek drugiego

Zagłosuj

Czy województwo środkowopomorskie to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze