Kompletnie pijany 2-latek trafił do szpitala. Upili go "dla żartu"

Magdalena Kulej
16.11.2018  12:17
pijany 2-latek szpital dziecko
pijany 2-latek szpital dziecko Fot: shutterstock.com

We wtorek do szpitala w Bełchatowie trafił kompletnie pijany 2-latek. Chłopczyk miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po kilku dniach na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie.

2-letni chłopczyk spędził noc pod kroplówką w bełchatowskim szpitalu. Wcześniej zataczał się i miał problemy z nawiązaniem kontaktu. Lekarze poinformowali, że malec miał 1,8 promila alkoholu we krwi.

ZOBACZ: Kompletnie pijany 2-latek w szpitalu. Sam napił się wódki?

Początkowo utrzymywano, że upojenie dziecka to nieszczęśliwy zbieg okoliczności. W trakcie wyjaśniania zdarzeń przez policję ustalono jednak, że alkohol dziecku podali dwaj mężczyźni.

Jak donosi „Dziennik Łódzki”, chłopiec podszedł do mężczyzn, a jeden z nich nalał mu wódki do kieliszka i kazał wypić.

Podczas rozmowy z policjantami stwierdzili, że to miał być żart. (…) Dwulatek wypił najprawdopodobniej trzy kieliszki wódki - informuje sierż. Aneta Komorowska, rzeczniczka radomszczańskiej policji. (dzienniklodzki.pl)

Mężczyźni w wieku 29 i 36 lat trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś usłyszą zarzuty rozpijania małoletniego oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej
Komentarze