Bentley pojawił się znikąd i staranował forda. Sprawca wypadku wziął nogi za pas

Magdalena Barszczak
14.02.2018  14:32
Bentley uderzył w forda kugę. Moment wypadku nagrała kamera
Bentley uderzył w forda kugę. Moment wypadku nagrała kamera Fot: Youtube.com/AU News

Dramatyczny moment zarejestrowała kamera samochodowa.

Luksusowe auto sportowe z impetem uderzyło w forda kugę z napędem na cztery koła. Do wypadku doszło w malowniczym miasteczku Old Amersham na południu Wielkiej Brytanii

Samochód marki Bentley Continental GT pędził 135 km/h. Dozwolona prędkość na tym terenie to 30 km/h. Następnie pojazd najechał na krawężnik i wbił się w auto jadące z naprzeciwka.

Siła uderzenia była tak duża, że ford obrócił się o 360 stopni i uderzył w murek - informuje dailymail.co.uk. To cud, że jego kierowca przeżył.

Kiedy wyglądało na to, że nic nie jedzie, ruszyłem. Wtedy nagle zobaczyłem tego bentleya. Pomyślałem, że jedzie strasznie szybko. Kilka sekund później wbił się w moje auto - relacjonował Tim Edwards, 74-letni kierowca forda. (dailymail.co.uk)

Nie było czasu na strach. Wszystko działo się błyskawicznie. Miałem niezwykłe szczęście, że wyszedłem z tego cało - dodał. (dailymail.co.uk)

Bentley wypadek (3)

Kierowca uciekł

Sprawca wypadku zachował się niestandardowo. Z relacji Edwardsa wynika, że zadzwonił po kolegę i odjechał. W kolizji prawdopodobnie ucierpiał bardziej, o czym miały świadczyć ślady krwi na poduszce powietrznej wartego 160 tys. funtów (ok. 750 tys. zł) sportowego auta.

Nic nie wyjaśniał, ja też nic nie mówiłem. Te nowoczesne samochody są w stanie automatycznie skontaktować się ze służbami ratowniczymi, więc w ciągu pięciu minut na miejsce przybyła karetka, a po niej straż pożarna i policja - mówił Edwards. (dailymail.co.uk) 

Kierowca bentleya, 47-letni Richard Plumb jest już w rękach policji. Za niebezpieczną jazdę i niezatrzymanie się po wypadku drogowym został skazany na rok i dwa miesiące więzienia. Usłyszał też zakaz prowadzenia pojazdów na cztery lata i siedem miesięcy. 

Warto dodać, że jeden z użytkowników serwisu Reddit sprawdził numer rejestracyjny auta Plumba. Okazało się, że mężczyzna zalegał z obowiązkowymi w Anglii opłatami za ubezpieczenie swojego samochodu już od 2015 roku.

Bentley uderzył w forda kugę. Moment wypadku nagrała kamera:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy byłeś kiedyś świadkiem wypadku samochodowego?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze