„Krwawy” incydent na pokładzie. Wyrzucili ją z samolotu, bo miała okres

Magdalena Kulej
21.02.2018  15:18
„Krwawy” incydent na pokładzie. Wyrzucili ją z samolotu, bo miała okres
„Krwawy” incydent na pokładzie. Wyrzucili ją z samolotu, bo miała okres Fot: facebook.com / Josh Moran

Stewardessa kazała jej określić poziom bólu w skali od 1 do 10. 

Para z Birmingham w Wielkiej Brytanii miała lecieć w długo wyczekiwaną podróż do Dubaju. Ich wielkie plany przerwała stewardessa, która zorientowała się, że dziewczyna ma… okres.

Jak podaje thesun.co.uk, 24-letnia Beth Evans i 26-letni Josh Moran mieli już zapięte pasy, gdy zaledwie kilka minut przed startem ich samolotu zostali odesłani do domu. W rozmowie z mediami tłumaczyli, że do wycieczki nie dopuściła obsługa pokładowa, gdy jedna ze stewardess usłyszała uskarżającą się na bóle menstruacyjne dziewczynę.

Stewardessa linii lotniczych Emirates miała podejść do Beth i zacząć ją przepytywać. Choć dziewczyna oceniła ból na 1 w dziesięciostopniowej skali, pracownica wciąż nie była spokojna. Zdecydowała się skonsultować „problem” z pozostałymi członkami załogi.

wat

Poważnie chora

Wspólnie zdecydowali, że Evans musi zostać poddana ocenie medycznej, nim zezwoli się jej na udział w 7-godzinnym rejsie. Niestety na pokładzie lekarza nie było. 

Nikt jej nie zbadał. Po prostu skontaktowano się z lekarzem w Stanach Zjednoczonych i powiedzieli, że Beth nie może lecieć – relacjonuje Josh Morgan. (thesun.co.uk)

Linie lotnicze mogą odmówić przewozu pasażerów, których stan zdrowia może pogorszyć się podczas lotu. Personel pokładowy ma wówczas obowiązek powiadomić kapitana o podejrzeniu poważnej choroby.

Ale żeby wyrzucić kogoś z samolotu z powodu okresu, to już szaleństwo – dodał. (thesun.co.uk)

Beth i Josh musieli zrezygnować z lotu za 400 funtów (ok. 1,9 tys. zł) i zarezerwować bilety na inny samolot. Pieniędzy stracili na dobre, bo przepisy mówiące o możliwości odzyskania kosztów w razie wyrzucenia z pokładu nie istnieją.

Emirates
Zagłosuj

Jak często podróżujesz samolotem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze