Bezdomna staruszka w kawiarni. Zaskakująca reakcja obsługi

Wojciech Kozicki
20.03.2018  11:23
Bezdomna kobieta z kawiarni w Rosji
Bezdomna kobieta z kawiarni w Rosji Fot: VK.com

Kobieta była bliska płaczu.

Wzruszająca historia z Rosji. Do jednej z moskiewskich kawiarni weszła bezdomna starsza kobieta. Była zziębnięta i poprosiła o szklankę ciepłej wody. Nie została jednak wyrzucona na mróz. Internauci na portalu VK.com, gdzie opisano historię, chwalą zachowanie pracowników lokalu.

Obsługa zaopiekowała się seniorką. Zaproponowano jej ciepły posiłek i zjadła przy stole ciepłą zupę. Zaparzono jej także herbatę i dostała reklamówkę pełną wypieków. Była wzruszona gościnnością i prawie się popłakała.

bezdomna kobieta z rosji 2
bezdomna kobieta z rosji 2 Fot: VK.com

Menedżer i bezdomna

Nie wszystkim jednak odpowiadała obecność staruszki w kawiarni. Dwóch młodych mężczyzn zwróciło uwagę, że „hołota nie powinna być obsługiwana”. Do akcji wkroczył menedżer i wyprosił z ich lokalu. Zasugerował, by już nigdy nie wracali.

Użytkownicy sieci uważają, że pomoc bezdomnym osobom w restauracjach powinna być codziennością. Niektórzy twierdzą jednak, że dostała za wiele.

Piękny gest - uważa Małgorzata. (facebook.com/Radio ZET)

E tam, brak kultury, powinna dostać wodę - napisał Michał. (facebook.com/Radio ZET)

Teraz powinna o tym powiedzieć wszystkim swoim znajomym, aby przychodzili po szklankę wody - skomentował Greg. (facebook.com/Radio ZET)

Bezdomność to wciąż dowód na zakłamane morale ludzkości - twierdzi Igor. (facebook.com/Radio ZET)

Gdyby seniorka pochodziła z Florydy, mogła mieć mniej szczęścia. W lutym 2018 roku Coby Persin, specjalista od pranków, zrobił pewien eksperyment. Przebrał się za bezdomnego i udał się do restauracji. Obsluga nie wpuściła go, więc zrobił im niespodziankę.

wzruszające
Zagłosuj

Czy przeszkadzałaby ci bezdomna kobieta w kawiarni?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze