Żywe larwy w cukierkach z Biedronki. WIDEO trafiło do sieci

Wojciech Kozicki
10.09.2018  16:34
Michaszki Biedronka cukierki na wagę
Michaszki Biedronka cukierki na wagę Fot: Facebook.com

Usunięto partię słodyczy ze sprzedaży.

Wejherowo. Czekoladowe cukierki z robakami kupił jeden z klientów w Biedronce. Pan Arkadiusz opublikował na Facebooku wideo i zdjęcie słodyczy (Michaszki na wagę), które rzekomo nabył w sklepie Jeronimo Martins na ulicy Sikorskiego. Poinformował, że zgłosił sprawę do Sanepidu i Jeronimo Martins Polska.

To nie był jeden cukierek, na 20 szt w 3 znajdowały sie robale. Uważajcie, co jecie, a przynajmniej jakie Michaszki jecie. Dodam tylko ze nie jestem żadnym hejterem, co zarzucił mi kierownik regionalny Jeronimo Martins. Nie mam na celu nikogo zniechęcać do zakupów w sieci Biedronka, chce tylko aby ludzie uwaźali na te cukierki - opisał sprawę Arkadiusz na Facebook.

O sprawie napisał też dziennikbaltycki.pl. Również pokazał zdjęcia, których widać było czekoladowe cukierki z "dodatkowym białkiem". 

Mole spożywcze?

Portal przypomina, że najczęściej w jedzeniu można znaleźć mole spożywcze. (m.in. omacnica spichrzanka i mklik mączny). Mogły dostać się do cukierków, bo na taśmę produkcyjną zwabiły je orzechy. Larwy mogły też złożyć jaja na opakowaniu. Ciężko ustalić na którym etapie produkcji się pojawiły. 

Opisana przez klienta sytuacja nie powinna mieć miejsca i jeśli znajdzie potwierdzenie w faktach, podejmiemy wszelkie działania niezbędne do jej wyjaśnienia -  odniosła się firma Jeronimo Martins Polska SA. (nadmorski24.pl)

Portal superbiz.se.pl poinformował, że Biedronka potwierdziła otrzymanie zgłoszenia o robakach w cukierkach. 

Informujemy, że niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia od klienta personel sklepu w Wejherowie usunął całą partię cukierków Michaszki z sali sprzedaży. Aktualnie weryfikujemy możliwość zaistnienia opisanej przez klienta sytuacji wraz z producentem cukierków - oświadczyła specjalistka ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A. Maria Szymankiewicz.

Dziennikbaltycki.pl zwraca uwagę, że takie larwy nie przenoszą żadnych chorób. Jeśli znajdzie się je w jedzeniu, należy zgłosić do to Sanepidu.

ZOBACZ TEŻ: Żywe larwy w jajkach w polskim markecie [WIDEO]

Zagłosuj

Robisz zakupy w Biedronce?

Liczba głosów:

Michaszki - robaki w cukierkach:

Przeczytaj więcej
Komentarze