Bill Cosby trafi do więzienia. Jest wyrok w głośnej sprawie

Magdalena Kulej
26.09.2018  10:30
bill cosby
bill cosby Fot: shutterstock.com

O napaść oskarżyło go prawie 60 kobiet.

Bill Cosby spędzi przynajmniej 3 lata w więzieniu po tym, jak sąd uznał go "agresywnym drapieżcą seksualnym” i nie zezwolił na skorzystanie z kaucji w czasie rozpatrywania apelacji - informuje "The Guardian". 

W kwietniu sąd w Norristown w stanie Pensylwania uznał 81-letniego komika winnym gwałtu z 2004 roku, teraz wymierzył mu karę. To 3 do 10 lat pozbawienia wolności. O dokładnym wymiarze kary ma zdecydować jego zachowanie i stan zdrowia.

Więzienie to nie jedyna kara, jaką sędzia wymierzył Cosby’emu. Komik zapłaci grzywnę w wysokości 25 tys. dolarów i trafi do rejestru przestępców seksualnych.

ZOBACZ TEŻ: Znany aktor napastował seksualnie dziecko 

Bill Cosby mógł zgwałcić nawet 60 kobiet?

Cosby został oskarżony o napaść seksualną przez około 60 kobiet. Wśród nich były aktorki, modelki, dziennikarki czy kelnerki. Pierwsze z oskarżeń pojawiło się już 60 lat temu. Komik miał wtedy 21 lat. Według zeznań ofiar Cosby’ego, aktor odurzał je alkoholem i tabletkami, a następnie gwałcił.

Te sprawy jednak już dawno się przedawniły i nie mogły trafić do sądu. Sprawa, której dotyczy wyrok, odnosi się do wykorzystania seksualnego Andrei Constand, związanej z drużyną koszykarską na uniwersytecie Temple. Do zdarzenia miało dojść w 2004 roku. To właśnie zeznania Constand były jednym z punktów zapalnych akcji #MeToo.

Przeczytaj więcej
Komentarze