Biskup przechodzi na emeryturę. Dostał dom warty miliony

Wojciech Kozicki
29.08.2018  10:06
Biskup Patrick J. McGrath z San Jose i jego nowy dom
Biskup Patrick J. McGrath z San Jose i jego nowy dom Fot: Facebook.com/Poi V. Buenaventura, Youtube.com/KPIX CBS SF Bay Area

Zajmował się działalnością charytatywną i pomagał ubogim.

Kościół, pieniądze i kolejny skandal? Biskup Patrick J. McGrath z San Jose odszedł na emeryturę, a katolicka diecezja sprawiła mu prezent – luksusowy dom w Dolinie Krzemowej. Jak podaje mercurynews.com, jest wart 2,3 miliona dolarów.

Jest usytuowany na „toskańskim osiedlu”, ma powierzchnię ponad kilometra kwadratowego. Posiada m.in. 5 sypialni, wielki salon, ogród i małżeńskie łoże.

ZOBACZ TEŻ: Polski arcybiskup idzie na emeryturę. Dostał "pałac i prywatny kościół'"

73-letni biskup jest świadomy, że prezent od diecezji wywołał oburzenie. Co ciekawe, wcześniej zajmował się działalnością charytatywną i pomagał ubogim. Dom miał być ufundowany z funduszy przeznaczonych na pokrycie kosztów mieszkania biskupa na emeryturze. Po jego śmierci może zostać sprzedany.

Sprzedaż domu i inwestycja

Biskup powiedział, że dom to świetna inwestycja. Sprzedaż może przynieść większy zysk, niż lokaty w banku. Dodał też, że nie chce żyć jak inni emerytowani duchowni w domach proboszczów. 

Fakt24.pl pisze o „obrzydliwym przepychu”, który razi w oczy. Portal zwraca uwagę, że w domu mogłoby zamieszkać kilka rodzin.

Najwyraźniej biskup przemyślał swoją decyzję. 27 sierpnia wydał oświadczenie i przyznał, że nie wziął pod uwagę skali kryzysu mieszkaniowego w regionie. Nie wprowadzi się do rezydencji, a diecezja postara się ją jak najszybciej sprzedać.

Jestem w pełni odpowiedzialny za podjęte decyzje i uważam, że sprzedaż domu to słuszne działanie – powiedział biskup Patrick J. McGrath. (dsj.org)

Zysk będzie przeznaczony na cele charytatywne. Podziękował też wszystkim, którzy odradzali mu wprowadzenie się do luksusowego domu.

ZOBACZ TEŻ: Szokujący raport o pedofilii w Kościele. Winni nie poniosą kary

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

W tym domu miał mieszkać biskup McGrath:

Przeczytaj więcej
Komentarze