Black Friday. Strzelanina w centrum handlowym [WIDEO]

Wojciech Kozicki
23.11.2018  10:05
Black Friday - wyprzedaże i strzelanina w USA - wideo z ataku w centrum handlowym w Alabamie
Black Friday - wyprzedaże i strzelanina w USA - wideo z ataku w centrum handlowym w Alabamie Fot: Twitter.com

USA, Alabama – strzelanina w centrum handlowym podczas Black Friday. Wyprzedaże i promocje skusiły tłum, by zjawił się na zakupach w sklepach. Znaleźli się w niebezpieczeństwie, gdy rozległy się strzały. Ucierpiało dziecko.

Jak podaje standard.co.uk, strzelanina rozegrała się w centrum handlowym Riverchase Galleria w Hoover. Policja poinformowała, że uzbrojony mężczyzna pokłócił się z 18-latkiem. Zaczął więc do niego strzelać. Przypadkowo postrzelił 12-letnią dziewczynkę. Ludzie wpadli w panikę i zaczęli uciekać z centrum handlowego.

Policja (Hoover Police Department) zastrzeliła mężczyznę z bronią. Postrzelone przez niego osoby trafiły do szpitala. 18-latek jest w stanie ciężkim. 12-latka „jest przytomna i rozmawia”. "CNN" podaje, że przeszła operację i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Świadkowie zeznali, że gdy padły strzały, nie sądzili, że ktoś mógł użyć broni. Dopiero gdy zobaczyli uzbrojonych funkcjonariuszy, zaczęli krzyczeć i uciekać. Niektórzy ukryli się w sklepach. Relacjonowali na Twitterze całe zajście, wrzucając m.in. zdjęcia zastrzelonego mężczyzny.

ZOBACZ TEŻ: Black Friday w Polsce

Black Friday - strzelanina w centrum handlowym w USA:

Przeczytaj więcej
Komentarze