Ksiądz prowadził procesję w czerwonej Mazdzie. Co na to parafianie?

Magdalena Kulej
01.06.2018  09:05
Boże Ciało w Pszczynie kabriolet
Boże Ciało w Pszczynie kabriolet Fot: youtube.com/pszczynatv

"Za hajs z tacy baluj" - komentują. 

Takie rzeczy tylko w Pszczynie – między innymi takie komentarze można spotkać w sieci. Bo to właśnie tam, w Pszczynie na Starej Wsi, czwartkowej procesji Bożego Ciała przewodził ksiądz w czerwonym roadsterze. Sytuację opisał jako pierwszy lokalny portal pless.pl.

Parafianie byli na tyle zdumieni widokiem duchownego z Najświętszym Sakramentem za kierownicą Mazdy MX-5, że zdarzenie postanowili nagrać i pod hasłem Boże Ciało w Pszczynie - procesja w czerwonym kabriolecie - udostępnić w sieci.

To od bezdomnego – pisze Kamil. (youtube.com/pszczynatv)

Fajna mazda, może by tak zostać księdzem? – zastanawia się Janek. (youtube.com/pszczynatv)

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci oddadzą pieniądze z komunii? Kościół prosi o koperty  

Jak ustalili dziennikarze pless.pl, do tej zdumiewającej sytuacji doszło w parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej, a konieczność korzystania z samochodu miała być podyktowana zdrowiem księdza.

Jednak nawet takie wytłumaczenie nie przekonuje internautów. Jak dla mnie to żenujące i niestosowne. Skoro nie potrafi chodzić, to zamiast krzykliwego czerwonego samochodu trzeba było posadzić swoje cztery litery na wózku inwalidzkim i z pewnością ktoś by się znalazł chętny, żeby mu pomóc - pisze Patrycja. 

Ksiądz prowadzi procesję Bożego Ciała w czerwonej Mazdzie MX-5

Zagłosuj

Czy uważasz prowadzenie procesji w samochodzie za stosowne?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze