Brutalny atak młotkiem na Polki w Londynie. Nowe fakty

Magdalena Kulej
21.08.2018  12:33
Atak na Polki Londyn
Atak na Polki Londyn Fot: twitter.com/MirrorBreaking_

Kobiety od niedzieli walczą o życie w szpitalu. 

27-letni Joe Xuereb został aresztowany pod zarzutem usiłowania morderstwa dwóch Polek w Londynie. Matka i jej córka zostały zaatakowane młotkiem w niedzielę. W poniedziałek na jaw wyszły nowe fakty w sprawie, a policja udostępniła wizerunek napastnika. 

Do zdarzenia doszło w New Eltham, w południowo-wschodniej dzielnicy miasta. Około godziny 12 czasu lokalnego mężczyzna z młotkiem w ręce zaatakował 30-letnią Annę G. i jej 64-letnią matkę, która do Londynu przyjechała w odwiedziny.

Sprawa jest szeroko komentowana również w brytyjskich mediach. M.in. "The Mirror" i "The Telegraph" przytaczają słowa jednego z sąsiadów, który widział nagrania z monitoringu.

To było przerażające. One po prostu szły w kierunku domu, gdy on wyskoczył nagle z boku i zaatakował matkę. (…) Wtedy Ania podeszła do niego, żeby porozmawiać czy coś, a on uderzył ją i powalił na ziemię. Gdy matka się podniosła, on znowu ją powalił i zaczął je bić młotkiem. I bił je wiele razy, to było straszne. To trwało ze 3 – 4 minuty. Przestał dopiero wtedy, gdy przestały się ruszać – powiedział mężczyzna. (telegraph.co.uk)

ZOBACZ TEŻ: Atak kwasem na Polaków w Londynie. Napastnik gorzko pożałował

Zgodnie z relacjami napastnik zaczął wtedy "spokojnie chodzić wokół, obracając młotek". Wkrótce uciekł rowerem. Został zatrzymany 7 godzin później. Jego sąsiedzi twierdzą, że może być chory psychicznie.

Obie kobiety w stanie krytycznym trafiły do szpitala, gdzie walczą o życie.

Przeczytaj więcej
Komentarze