Burza słoneczna uderzy w Ziemię. „Może pogrążyć ludzkość w ciemnościach”

Wojciech Kozicki
14.03.2018  10:51
Burza słoneczna i Ziemia
Burza słoneczna i Ziemia Fot: Pixabay.com

Wiadomo, kiedy dokładnie dotrze do pola magnetycznego planety.

Amerykańska agencja rządowa NOAA (Narodowa Administracja ds. Oceanów i Atmosfery) ostrzegła, że nadciąga burza słoneczna. Jest spowodowana potężnymi eksplozjami na powierzchni gwiazdy. Jak podaje foxnews.com, "ataku" można spodziewać się 14 i 15 marca.

NOAA informuje, że mogą wystąpić wahania sieci energetycznej, choć nie będą duże. Operacje satelitarne i komunikacja również mogą być nieznacznie zaburzone.

Burza słoneczna uderzy 14 marca w Ziemię. Nie ma powodów do paniki - napisało Circa na swoim Twitterze.

Kosmiczne plotki

Końca świata nie będzie, nie ma powodu do paniki. Wspomniana agencja w pięciostopniowej skali oceniła zjawisko na „1”. Znaczy to, że będzie niewielkie i niegroźne.

To najsłabszy rodzaj burzy słonecznej w naszej skali. Nie ma powodów do obaw. Podobne zdarzają się dość często. Na razie w kosmosie jest raczej cicho i spokojnie  –uspokaja Bob Rutledge z NOAA. (foxnews.com)

Newsweek.com również studzi emocje. Burze słoneczne o takiej sile (G1) zdarzają się ok. 2000 razy na 11 lat. Tym razem nie ma jednak mowy o zjawisku jak z 1989 roku, które sparaliżowało Kanadę na wiele godzin.

W sieci pojawiły się jednak informacje, że nadciągające zjawisko może być dość destrukcyjne. Foxnews.com obwinia za to złe odczytanie wykresów opublikowanych przez rosyjski portal tesis.lebedev.ru. Jego zdaniem 18 marca ma nastąpić potężne uderzenie „ogromnej burzy magnetycznej”.

Potężna burza słoneczna uderzy w planetę.  Może pozbawić ludzkość prądu i uszkodzić satelity - straszy LADbible na Twitterze.

Brutalna burza słoneczna w najbliższych dniach może pogrążyć Ziemię w ciemnościach - napisało Daily Star na swoim Twitterze.

Za pomocą specjalnego teleskopu zauważono na Słońcu dwie erupcje. Zebrane dane pozwolę lepiej przewidywać kosmiczną pogodę - napisało NOAA NCEI Ocean Geo na swoim Twitterze.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy obawiasz się burz słonecznych?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze