Wojciech Cejrowski atakuje "Kler". Porównał go do filmu z odbytu

Wojciech Kozicki
05.10.2018  11:11
Wojciech Cejrowski kontra film "Kler"
Wojciech Cejrowski kontra film "Kler" Fot: Bartosz KRUPA/East News

Wojciech Cejrowski ("Boso przez świat") kontra „Kler” Wojciecha Smarzowskiego (m.in. „Wesele”, „Drogówka”, „Wołyń”). Ostra recenzja podróżnika i autora książek, który filmu nawet nie widział, wywołała burzę w sieci.

Poglądy i wypowiedzi Cejrowskiego przez niektórych są uważane za kontrowersyjne. Teraz znów wywołał kolejny skandal. Jak podaje radiozet.pl, w audycji „Radiowy Przegląd Prasy” przyznał, że nie ma zamiaru oglądać "Kleru". Nie przeszkodziło mu to jednak, by go skrytykować.

ZOBACZ TEŻ: Kościół wprowadził elektroniczne tace i stawkę minimalną

Cejrowski i recenzja "Kleru"

Cejrowski twierdzi, że lubi księży i zna „inny kler”. Jego siostra jest zakonnicą, brat to zakonnik, a wujek był biskupem. Jego zdaniem po samym opisie filmu już można wywnioskować, że to „kaszana”.

Nie muszę oglądać filmu, żeby zawierzyć opinii innych osób, tak jak nie muszę oglądać własnej kiszki stolcowej, ale mogę zaufać lekarzowi, który wprowadził tam sondę, od tyłu mi wprowadził wziernik. Nie muszę oglądać filmu z własnego tyłka. W odniesieniu do filmu „Kler” mam dokładnie tak samo – wypowiedział się Cejrowski o „Klerze”. (radiozet.pl)

"Kler" - recenzje, nagrody, oglądalność, bilety

Widzowie i krytycy najwyraźniej mają inne zdanie. Radiozet.pl przypomina, że podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film Smarzowskiego zdobył nagrodę za najlepszą scenografię, nagrodę publiczności i specjalne wyróżnienie jury.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne pieniądze od rządu dla Rydzyka. "165 milionów w 3 lata"

Recenzje są przychylne, bilety na „Kler” rozchodzą się w zawrotnym tempie, a film pobił rekord oglądalności. W pierwszy weekend po premierze zobaczyło go prawie milion osób i zarobił ponad 19 milionów złotych. Tym samym Smarzowski pokonał takie filmowe hity jak „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, „50 Twarzy Greya”, "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" i „Botoks”.

ZOBACZ TEŻ: Pobieranie nasienia do badania po katolicku. Bez masturbacji, ale "z dziurką"

Dotacja dla "Kleru" - Smarzowski odda pieniądze?

Za taki sukces trzeba będzie zapłacić, i to dosłownie. Produkcji została przyznana dotacja od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF). Te 3,5 miliona złotych trzeba będzie oddać ze względu na duże dochody. Dodatkowo, posłanka PiS Anna Sobecka żąda wyjaśnień, dlaczego Ministerstwo Kultury dało pieniądze na „Kler”.

Już sam zwiastun filmu budził kontrowersje ze względu na piersi (Joanna Kulig nago) i został ocenzurowany, a niektórych oburzał temat pedofilii w Kościele. W niektórych miejscowościach politycy próbują nawet zakazać „Kleru”.

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej szokujący film roku? Twórca "Ludzkiej stonogi" pokazuje masturbację do ataku na WTC

Wojciech Cejrowski o filmie "Kler":

Wojciech Cejrowski udaje plemnik w prezerwatywie:

 Wojciech Cejrowski kontra Frytka z Big Brothera:

Cejrowski kontra Antifa:

Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski Fot: TRICOLORS/East News/MW
Przeczytaj więcej
Komentarze